یکی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفره اصلاح‌طلبان آزاد شد

یکی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفره اصلاح‌طلبان آزاد شد

Spread the love

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، با بیان اینکه با قرار کفالت آزاد شدم، گفت: روز ۱۹ آذر به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدم، به نحوه بازپرسی اعتراض کردم که باعث شد قرار کفالتم به وثیقه تبدیل شود.

به گزارش صحرانیوز ؛ «مهدی محمودیان» دلیل احضار خود به دادسرای فرهنگ و رسانه را امضای نامه موسوم به ۷۷ نفر عنوان کرد و افزود: البته در جلسه ۱۹ آذر، بازپرس برای من قرار کفالت صادر کرد که اگر این قرار به وثیقه تبدیل نمی‌شد، همان روز آزاد می‌شدم.

وی با تأکید بر اینکه رفتار بازجوها و مسئولان زندان با من محترمانه بود، افزود: از ۱۹ آذر تا روز آزادی در بند ۲۹ زندان اوین بازداشت بودم و در این مدت تحت بازجویی بودم.

محمودیان یادآور شد: در پی اتفاقات آبان ۹۸، ما به شرایط کنونی کشور انتقاد و اعتراض داشتیم و این اعتراض را در بیانیه‌ای ذکر کردیم و در همین راستا ۷۷ نفر از چهره‌های اصلاح طلب بیانیه صادر کردند و من هم یکی از امضا کنندگان آن بیانیه بودم.

این فعال اصلاح طلب اظهار کرد: همه بزرگان نظام در این اصل که انتقاد و اعتراض از حقوق اولیه همه ایرانیان است اتفاق نظر دارند؛ ولی سؤال اینجاست که چه اعتراضی مسالمت آمیزتر و قانونی تر از صدور بیانیه وجود دارد؟

محمودیان پیرو امضای نامه ۷۷ چهره اصلاح‌طلب پیرامون وقایع هفته آخر آبان پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه روز ۱۹ آذر بازداشت شده بود.