نماز جمعه این هفته در سه شهر گلستان برگزار نمی‌شود

نماز جمعه این هفته در سه شهر گلستان برگزار نمی‌شود

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که با نظر دانشگاه علوم پزشکی استان، نماز جمعه این هفته نهم آبان در سه شهر دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا برگزار نمی‌شود.

به گزارش صحرانیوز ؛ در اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان آمده است که به غیر از گرگان، مینودشت و بندرگز، نماز جمعه این هفته در سایر پایگاه های نماز جمعه با رعایت اصول و مقررات بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار خواهد شد.

استان گلستان ۲۰ پایگاه نماز جمعه در بندرگز، آزادشهر، کلاله، گنبد، نگین شهر، علی‌آباد، فاضل آباد، مزرعه‌کتول، گالیکش، گرگان، سرخنکلاته، نوکنده، کردکوی، بندرترکمن، انبارالوم ، رامیان ، دلند ، خان‌ببین ، مینودشت و کوهسارات دارد.

ضدعفونی کردن مصلی قبل و بعد از حضور مردم، استفاده نمازگزاران از مهر، سجاده، تسبیح، جانماز شخصی و چادر برای زنان از جمله پروتکل های تعیین شده برای برگزاری نماز جمعه است.

نماز جمعه هفته قبل در همه شهرهای گلستان برگزار شده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان دیروز چهارشنبه گفته بود که ۳۳۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که از مجموع این بیماران ۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۲۵ نفر هم به ونتیلاتور متصل هستند.

به گفته وی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۲۱ نفر به علت شیوع این بیماری در گلستان جان خود را از دست دادند.