مسئولان در همه قوا از مخالفت‌های غیر منطقی با یکدیگر بپرهیزند

مسئولان در همه قوا از مخالفت‌های غیر منطقی با یکدیگر بپرهیزند

Spread the love

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اولویت نخست امروز کشور را رفع مشکلات معیشتی مردم برشمرد و گفت: انتظار مردم این است که مسئولان در همه قوا از تنازعاتی که هیچ منطق و توجیهی ندارد، پرهیز کنند.

مسئولان در همه قوا از مخالفت‌های غیر منطقی با یکدیگر بپرهیزند

به گزارش صحرانیوز به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع در جلسه امروز مجمع که با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و به صورت مشارکت  حضوری و مجازی  اعضا برگزار شد با تسلیت ارتحال آیت الله یزدی و تسلیت مجدد شهادت شهید فخری زاده،حل مشکلات مردم در زمینه های اقتصادی و معیشتی و رفع مشکلات پیش آمده از برخی وقایع طبیعی مانند سیل اخیر در خوزستان را نیازمند همدلی و تلاش مضاعف مسئولان و تکیه بر توان و استعداد  نیروهای داخلی و دانشمندان و متخصصان دلسوز  کشور دانست و گفت: تکرار مشکلات و تنگناهای ناشی از حوادثی مانند سیل در خوزستان و سایر استان های کشور  در  شأن نظام اسلامی  ما نیست.

آیت الله لاریجانی ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای-دفاعی کشور  و فقدان شهید فخری زاده را ضایعه ای سخت برای کشور و نظام اسلامی ایران توصیف کرد و  با تاکید بر اینکه “دشمنان مردم ایران با این قبیل ترورهای ناجوانمردانه نمی توانند مسیر توسعه و پیشرفت ایران را سد کنند”گفت:راه و رویکرد شهید فخری زاده و سایر دانشمندان شهید کشور توسط سایر نخبگان و فرزندان علمی کشور  ادامه خواهد یافت و حاصل چنین  اقدامات ناجوانمردانه ای که از جانب دشمنان مردم  و نظام جمهوری اسلامی سر می زند؛رسوایی بیشتر و آشکار شدن  برخوردهای عجیب و دوگانه آنان با مفهوم حقوق بشر و موضوع تروریسم است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه “برخی کشورهای غربی که دائما دیگران را به حمایت از تروریسم متهم می کنند،در جریان ترور آشکار، واضح و کاملا ضد انسانی اخیرسکوت کردند” تصریح کرد:متاسفیم که امروز قدرت های مدعی دنیا با معیار ها و سیاست های متناقض و دوگانه دم از حقوق بشر می زنند.

آیت الله لاریجانی متهم اصلی این جنایت را رژیم صهیونیستی دانست و گفت:  البته واضح است که برخی سیستم های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای غربی و اذناب آنها نیز شریک جرم این جنایت تلخ و ضد انسانی هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر از زحمات و تلاش های نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور، بر لزوم تلاش های مضاعف در پوشاندن رخنه های امنیتی تاکید کرد و افزود: در عین تقدیر از زحمات عزیزان در بخش های امنیتی و اطلاعاتی انتظار و توقع این است که رخنه های امنیتی را بپوشانند تا کشور و نظام از جایی که احتمال صدمه و نفوذ  وجود دارد،آسیب نبیند و با تلاش بیشتر، مسیر دشمن در این  زمینه سد شود.

آیت الله لاریجانی سپس به موضوع وقوع سیل در استان خوزستان و برخی استان های دیگر و مشکلات گریبانگیر مردم از این ناحیه اشاره کرد و گفت: تلاش های دستگاه های اجرایی کشور و نیز همت بلند و ارزشمند  مردم، سپاه و بسیج در رفع مشکلات سیل اخیر،  همه قابل تقدیر است اما برای نظام جمهوری اسلامی شایسته نیست که مردم عزیز خوزستان و دیگر استان ها شاهد تکرار این مشکلات باشند.

رییس مجمع تشخیص خواستار حل ریشه ای مشکلات و نارسایی های موجود در خوزستان و سایر استان ها شد و تصریح کرد:چیره شدن بر این مشکلات  و حل آن با  توجه  به توان نیروهای متخصص و دلسوز داخلی و همت و تلاش مسئولان امری دور از انتظار نیست.

رییس مجمع تشخیص در  ادامه رفع مشکلات معیشتی مردم را اولویت نخست کشور دانست و با اشاره به اینکه” نمی توان و نباید اولویت های کشور را جابجا کرد” گفت:امروزروز وحدت همه قوا برای رفع مشکلات معیشتی مردم است و توقع و انتظار به حق مردم هم این است که مسئولان در همه قوا با پرهیز از تعارضات و تنازعات مختلف که گاه هیچ توجیه منطقی هم  ندارد در میدان عمل به حل مشکلات مردم بپردازند.

آیت الله لاریجانی افزود: بهرحال آستانه تحمل مردم هم حدی دارد و مسئولان و به ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه با توجه به عنایت مقام معظم رهبری به موضوع حل تنگناهای معیشتی مردم و  اختیاراتی که به این شورا  داده شده است؛ باید با هم افزایی و در عین حال پرهیز از بروکراسی های اداری تصمیمات عاجلی در این زمینه اتخاذ کنند چرا که بهرحال مردم خروجی کارها و تلاش ها را باید بصورت ملموس حس کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در  پایان با تسلیت ارتحال آیت الله یزدی به رهبر معظم انقلاب و بازماندگان آن مرحوم ، ایشان را  از یاران صدیق امام(ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی برشمرد و گفت:مرحوم آیت الله یزدی در دوران انقلاب و پیش از انقلاب در سمت های  مختلف  در جهت پیشبرد اهداف انقلاب و مردم خدمات مهم و تاثیرگذاری ارائه کردند.