راهکارهایی برای حل مشکل آب زابل اندیشیده شده است رئیس جمهور گفت:

راهکارهایی برای حل مشکل آب زابل اندیشیده شده است

رئیس جمهور گفت: یکی از دغدغه‌های منطقه زابل موضوع آب است که پیش از حضور ما در این استان، نشست هایی در این خصوص برگزار کردیم و برای این مشکل چند راهکار پیشنهاد شده است.

راهکارهایی برای حل مشکل آب زابل اندیشیده شده است

به گزارش صحرانیوز ، آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به زابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ابتدا لازم می‌دانم به مردم سیستان و بلوچستان سلام داشته و از این که نمی‌شود در این سفر آن دیدارها و ملاقات‌هایی که باید در سفرهای استانی داشته باشم با آنان برگزار کنم متاسفم.

وی گفت: سعی می‌کنیم به میزانی که مشکلی از جهت اصول بهداشتی نداشته باشد در منطقه با همکارانم حضور پیدا کنم و با همفکری مسوولان محترم محلی، نماینده ولی فقیه و استاندار و مسوولان دیگر در جریان مسائل منطقه قرار بگیریم و برای هر کدام به یاری خدا راهکارهایی داشته باشیم.

رئیسی افزود: یکی از دغدغه‌های منطقه زابل موضوع آب است و ما قبل از اینکه به این استان بیاییم یک نشست های داشتیم با همکاران راهکارهایی برای این موضوع وجود دارد و برای آن ۲ یا  سه راهکار پیشنهاد شده است.

رییس جمهوری گفت: قرار است وزیر نیرو که ایشان نیز در این سفر همراه ما هستند با همراه مسوولان محلی و استاندار برای موضوعات فکر می‌کنند و ما هم دست به کار شویم و بتوانیم برای رفع دغدغه مردم گام جدی برداریم.

وی بیان کرد: پروژه راه‌آهن سیستان از مباحثی که مطرح شده و ان شاء الله آن را در این سفر بررسی می‌کنیم.

رئیسی اظهارداشت: برای برخی از استان‌ها به دلیل مشکلاتی که دارند یک ویژگی قائل شدیم که استانداران آن بتوانند موضوع را سریع‌تر با دولت مطرح کنند و اختیارات ویژه داشته باشند که خودشان در استان مسائل را حل و فصل کنند که سیستان و بلوچستان جزو همین استان هاست.

رئیسی قرار است عصر امروز در چند جلسه در زاهدان نیز حضور پیدا کند.