دولت نتوانسته نمره ۲۰ بگیرد/ دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید روحانی:

دولت نتوانسته نمره ۲۰ بگیرد/ دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید

رئیس جمهور گفت: به مردم عزیز ایران می‌گویم که آنها ۲ نمره ۲۰ گرفته‌اند که البته تا پایان سال باز هم زمان داریم، ولی دولت نتوانسته نمره ۲۰ بگیرد.

روحانی: دولت نتوانسته نمره ۲۰ بگیرد/ دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید

به گزارش صحرانیوز ،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پس از نشست سران قوا که امروز (دوشنبه ۸ دی ماه) به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: به مردم عزیز ایران می‌گویم که آنها ۲ نمره ۲۰ را به دست ‌آورده‌اند که البته تا پایان سال باز هم زمان داریم، ولی دولت نتوانسته که نمره ۲۰ را بگیرد.

وی افزود: مردم ایران در مقاومت و ایستادگی و در برابر  جنگ اقتصادی و تحریم‌های ضد بشری و انسانی آمریکا نمره ۲۰ گرفته و در برابر ویروس کرونا هم ملت ایران با ایستادگی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمره ۲۰ دیگری گرفتند.

رئیس جمهور افزود: در جلسه امروز سران قوا عمدتاً در سه موضوع با هم صحبت کردیم؛ باید تحریم‌ها را بی اثر کرده و در قدم بعدی تحریم را بشکنیم.

روحانی گفت: در این زمینه‌ها گفتگوهای خوبی با یکدیگر داشتیم و نسبت به شیوه‌ها و قدم‌هایی که باید با یکدیگر برداریم، گفتگو کردیم.

وی گفت: نظرات ما نزدیک و مشابه یکدیگر است و این بحث را در جلسه بعدی سران قوا ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور در باره لایحه بودجه ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: این لایحه به مجلس تقدیم شده و در اختیار نمایندگان است، ضمن این که نمایندگان در حال بررسی آن هستند.

وی درباره این که در  چه مواردی مجلس و دولت می‌توانند همکاری کنند، گفت: درباره تنظیم نهایی بودجه و کارهای مشترک با یکدیگر در این نشست صحبت کردیم، ضمن این که درباره شیوه و کلیات بحث‌ها با یکدیگر همکاری داریم. ولی در نهایت کمیسیون تلفیق و نمایندگان و دولت بایستی درباره بودجه ۱۴۰۰ تصمیم بگیرند.

روحانی با اشاره به مباحث مطرح در اذهان مردم در باره واکسن کرونا گفت: یک دوقطبی و بحث‌هایی در جامعه در این باره به وجود آمده که نه سازنده است و نه مفید.

رئیس جمهور تأکید کرد: ما از چند طریق به دنبال تهیه واکسن هستیم که در زمینه واکسن داخلی دو مؤسسه بزرگ و یک شرکت دانش بنیان در مسیر تهیه واکسن هستند و امیدوارم که آنها موفقیت کامل را به دست آورند، ضمن این که مسیر دوم را هم پیگیری کرده‌ایم که ساخت واکسن با کشور دیگری است که همکاری‌ها را با هم شروع کرده و نهایتا این واکسن ساخت دو کشور خواهد بود.

وی در باره مسیر سوم تأمین واکسن کرونا افزود: خرید واکسن کرونا از خارج از طریق سازمان بهداشت جهانی در دستور است و به همین دلیل برای تأمین مالی و جابجایی پول اقدامات لازم را انجام داده‌ایم. همچنین با یک یا دو کشور دیگر هم این کار را خواهیم کرد.

روحانی در باره مجوز استفاده از واکسن داخلی هم خاطرنشان کرد: زمانی مجوز استفاده از واکسن داخلی کرونا را می‌دهیم که همه مراحل و آزمایشات را طی کند.

وی اظهار داشت: همان طور که مردم با آرامش پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا را رعایت کردند، درباره واکسن کرونا هم بایستی آرامش را دنبال کنند.

رئیس جمهور گفت: سلامت مردم ایران همواره مورد توجه مسؤولان  جمهوری اسلامی بوده و در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم هم سلامت مردم، شکستن تحریم و موضوع معیشت مردم را دنبال خواهیم کرد و در این راستا با دو قوه دیگر همکاری و هماهنگی لازم را انجام خواهیم داد.