حاج قاسم ۴۱ سال مدام در هجرت و جهاد بود / امروز درگیر یک نبرد بیولوژیک هستیم سردار سرلشکر حسین سلامی در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

حاج قاسم ۴۱ سال مدام در هجرت و جهاد بود / امروز درگیر یک نبرد بیولوژیک هستیم

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان اینکه حاج قاسم در عشق به ولایت بی‌نظیر بود، نه کم‌نظیر گفت: حاج قاسم در جهاد پیشگام بود، توقف نداشت و ۴۱ سال مدام در هجرت و جهاد بود

به گزارش صحرانیوز ، سردار سرلشکر حسین سلامی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زیباترین و درخشان‌ترین شخصیتی است که توانست به‌عنوان نمادی از فضایل برجسته و عالم‌گیر در دنیا و در جلوترین صفوف مقدم شهدا در آخرت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم محصول اخلاص و نماز شب بود و به‌واسطه نماز شب جلوه‌هایی از مقام محمود را به دست آورده بود افزود: حاج قاسم محصول ایمان و عمل صالح بود که خداوند به او محبوبیت و قدرت نفوذ به دل‌ها را بخشیده بود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان اینکه حاج قاسم در عشق به ولایت بی‌نظیر بود، نه کم‌نظیر، ادامه داد: حاج قاسم در جهاد پیشگام بود، توقف نداشت و ۴۱ سال مدام در هجرت و جهاد بود.

‌سرلشکر ‌سلامی گفت: وی در جهاد پیشگام بود و توقف نداشت و ۴۱ سال مداوم در هجرت و جهاد بود و آیینه تمام‌نمایی از پاسداری اسلام و آزادی بود، او از همه به خیمه‌های دشمن نزدیک‌تر بود. این حقایق سردار سلیمانی را در موقعیتی قرار داد که تشییع جنازه او بی‌نظیر‌ترین تشییع جنازه حیات بشریت بود.

وی افزود: حاج قاسم برای انقلاب یک نفس تازه و روح جدید بود، انقلاب با شهادت حاج قاسم تجدید حیات کرد و این روح‌ دوباره در مردم دمیده شد، مقاومت زنده شد، دشمن افسرده شد و تمام تصورات دشمن در هم پاشیده شد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دشمن متوجه شد این شهادت جریان جدیدی در پیکره مقاومت ایجاد کرده است‌، نمی‌شود در کرمان آمد، ولی از این شخصیت یاد نکرد‌؛ البته همه‌جا بارگاه هویت، شخصیت، خصلت و منش او به‌عنوان مکتب است چرا که می‌توان صورت واقعی مکتب اسلام را در سیره حاج قاسم دریافت.

وی اضافه کرد: با گذر زمان  فرصت بروز ابعاد این شخصیت فشرده که سال‌های سال مخفی بود، شکفته و عالم‌گیر شد.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی تا قبل از شهادت به‌عنوان فرمانده میان ما بود، اما اکنون به‌عنوان حجت، اسوه و الگو میان ما است و آن‌قدر کشش و جاذبه این دیار برای او ارزشمند بود که پیکر او در این دیار به خدا سپرده شد.

وی با ابراز اینکه “سال بسیار سخت، اما درخشانی را پشت‌سر گذاشتیم و انقلاب با فراز و نشیب‌های زیادی دست و پنجه نرم کرد”، گفت: امسال هم سال نصر بود و هم سال ظفر یعنی هم خداوند ما را یاری کرد و هم ما را بر دشمنانشان به‌اذن خود ظفر داد و تلاش‌های دشمن بسیار فشرده بود بخشی از امید‌های او فروریخت.

سرلشکر‌ سلامی خاطرنشان کرد: دشمن سرمایه‌گذاری بسیاری کرده بود و اگر صحنه‌های سخت به وجود نیامده بود، دشمن‌ نمی‌توانست درک کند که بین او و مردم هیچ سنخیتی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در ماجرای افزایش قیمت بنزین امید دشمن این بود که مردم صحنه خیابان را  میدان نبرد قرار می‌دهند، اما صف مردم جدا شد و بعد از شهادت سردار سلیمانی، نماز جمعه تهران، ۲۲ بهمن و انتخابات، دشمن شکست خورد و این ملت نشان داد که در هر شرایطی از اسلام و جمهوری اسلامی حمایت‌ می‌کنند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: امروز درگیر یک نبرد بیولوژیک هستیم، اما کشور مقاومت می‌کند، امروز مردم تکیه‌گاه ما هستند و ما بدون مردم نمی‌توانیم، وقتی به دریای مردم متصل می‌شویم تمام نمی‌شویم و شکست نمی‌خوریم. ما یاد گرفته‌ایم که باید انقلاب را با تغییر الگو‌های رفتاری و بهبود این الگو پیش ببریم.

وی اظهار کرد: هنوز دشمن روی فشار اقتصادی و عملیات روانی تأکید دارد و از هر فرصتی استفاده می‌کند تا شرایط را بر مردم ما سخت کند، دشمن به‌دنبال این است که تحولات منطقه‌ای را به‌نفع خود کند، اما بعد از شهادت حاج قاسم شرایط منطقه‌ای به‌گونه‌ای متفاوت از تصور دشمن رقم خورد و آنچه امسال گذشت، اعجاز توکل در تصمیمات رهبری، دشمن‌شناسی و بصیرت بود.

فرمانده‌کل سپاه همچنین تأکید کرد: برای غلبه بر دشمن باید قوی شویم و برای عبور از این شرایط باید بر دشمن غلبه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سردار ابوحمزه را به خصوصیت‌هایی چون تقوا، اخلاص، عمل خالصانه و مدیریت می‌شناسم و اکنون به‌عنوان مشاور فرماندهی کل سپاه در بسیج منصوب می‌شود؛ سردار معروفی نیز فرمانده فهیم، مردم‌دار و محبوب حاج قاسم بوده است.