جنگ اقتصادی تداوم جنگ ۸ سال دفاع مقدس است

جنگ اقتصادی تداوم جنگ ۸ سال دفاع مقدس است

جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی و جنگ روانی تداوم هشت سال دفاع مقدس است که نسل جوان ما باید با واکاوی گذشته و مخصوصا خواندن وصیت‌نامه شهدا گوش به فرمان رهبری یکپارچه در مقابل قدرت‌های شیطانی ایستادگی کنند

جنگ اقتصادی تداوم جنگ 8 سال دفاع مقدس است

به گزارش صحرانیوز ، جنگ اقتصادی جنگ، فرهنگی وجنگ روانی دشمن تداوم هشت سال دفاع مقدس است گرامی می‌داریم یاد معمار کبیر انقلاب امام خمینی( ره) و شهدای دفاع مقدس را، با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در۲۲ بهمن ۱۳۵۷ حکومتی بر روی کار آمد که شعار نه شرقی نه غربی معیار حرکت آن به سوی استقلال حقیقی بود چون در آن زمان کشورها در زیر سلطه بلوک شرق یعنی شوروی سابق و یا وابسته به غرب یعنی زیرچتر حمایتی آمریکا ادامه حیات می‌دادند از آن جمله حکومت پادشاهی پهلوی در ایران بود.

حاکمی که نه تنها اختیار کشور را نداشته بلکه اختیار همسر خود را هم نداشته است، به یاد داریم وقتی آمریکایی‌ها بعد از جنگ جهانی ایران را تحت سلطه قرار دادند به شاه ایران سفارش کردند که همسر دلخواهش «فوزیه» که اهل مصر بود را باید طلاق دهد چون او را به عنوان جاسوس کشوری غیر از آمریکا می‌دانستند.

در واقع  حکومت ایران به عنوان یک پایگاه حافظ منافع آمریکا و نقش ژاندارم خلیج فارس را به عهده داشت.

در جنگ ۶ روزه اعراب  و اسرائیل ایران به عنوان بزرگترین حامی اسرائیل محسوب می‌شد. در این کشور به رهبری سلاله پیامبر(ص) نقش‌آفرینی مردم انقلابی رخ داد که اولین گام آن قطع نفوذ خارجی از دایره قدرت کشور بود.

ایران پایگاهی علیه اسرائیل و پناهگاهی برای محرومان جهان مبدل شد، نه تنها  امید خاورمیانه بلکه مردم آفریقا نیز رهبر ایران را می‌ستودند و به او عشق می‌ورزیدند به گونه‌ای که جوانان سیاه‌پوست آفریقایی زیرستم در مقابل هیئت ایرانی سال  یکپارچه شعار می‌دادند ما جانمان را فدای خمینی می‌کنیم و عاشق خمینی هستیم، انقلاب ایران بر اندام قدرت‌ها لرزه انداخت کاخ سفید و کاخ سرخ کرملین لرزیدند و کاخ الیزه در اروپا به انگشت به دندان گزید و سران ارتجاع عرب احساس خطر کردند  و مستضعفان عالم احساس امید و غرور کردند.

گروه‌ها و دسته‌جات از اقصی نقاط عالم برای دیدار امام و آشنایی با انقلاب به ایران می‌آمدند احساس خطر استکبار سبب شد که تمام اختلافات جنگ سرد به اتمام برسد و شیاطین را علیه ایران به وحدت نظر برساند و شورای همکاری خلیج فارس توسط شیوخ مرتجع عرب شکل گرفت و صدام در عراق با تشویق آمریکا و پول‌های نفت ارتجاع عرب و پشتوانه تسلیحات روسی و هواپیمایی‌های فرانسوی و سلاح شیمیایی آلمانی، صدام را به طمع اندازد و با ۷۱ لشکر در ۲۹ شهریورسال ۱۳۵۹ به حساس‌ترین نقاط کشور یعنی خوزستان، کردستان، کرمانشاه ، ایلام و آذربایجان‌غربی مورد یورش قرار دهد.

در داخل کشور نیز وضعیت خاصی حاکم بود اتحادیه کمونیست‌ها در شمال ایران، گروهک منافقین سازمان مجاهدین خلق با طرح نفوذ و توطئه ترور و انفجار و کشتار بی‌رحمانه به مردم پیر و جوان خرد و کلان بدون هیچ سمت و مقامی حمله می‌کردند تا رعب و وحشت ایجاد می‌کنند به عنوان نمونه «برادران ستوده» در خیابان شهید رجایی به خاطر اینکه فقط تصویر امام خمینی داخل مغازه‌شان نصب بود ترور کردند، در کنار بنی صدر قرار گرفتند و از طرف دیگر آبادان هم محاصره شد خرمشهر خونین شد و از پیکر مجروح ایران جوان خون می‌چکید.

امام (ره) با تشکیل جلسات مشورتی با نیروهای مسلح فرمان دفاع را صادر کرد، ارتش، سپاه، ژاندارمری و نیروهای مردمی به جبهه‌ها شتافتند و صدامی که قول داده بود پنج روزه ایران را فتح و در تهران نطق پیروزی داشته باشد متوقف و ناکام ماند به لطف خداوند جنگ مسلحانه گروهک‌ها که محور آنان مجاهدین خلق بود راه به جایی نبردند.

البته نمی‌توان هشت سال دفاع مقدس را در چند سطر و صفحه خلاصه کرد اما می‌توان گفت این هشت سال جنگ احزاب در داخل و خارج بر کشور خساراتی را برکشور تحمیل کرد اما به پاس ایثارگری‌های ملت جان بر کف و بسیج پرصلابت و استواری ارتش و سپاه و نیروهای زمینی و هوایی و دریایی و مسئولانی مخلص ساده‌زیست همچون رجائی باهنر و بهشتی دشمنان نتوانستند حرکت مردم را متوقف کنند.

ناگزیر بعد از عملیات غرورآفرین والفجر پنج که فتح فاو بود قطعنامه۵۹۷ به تصویب رسید و صدام جلاد جنایتکار خود را صلح‌طلب جلوه داد و از طرفی دیگر مقامات ایران نیز با بررسی همه جوانبه قطعنامه را پذیرفتن و جنگ متوقف شد ولی از آن روز تاکنون مبارزه همچنان باقی است چون در جنگ نظامی دشمن به هدف خود نرسیده است.

جنگ فرهنگی، شبیه خون تهاجم فرهنگی به نیت تحقق اهداف جنگ بسط و گسترش یافته و سیاست آمریکا همچون گذشته مستمرا ادامه دارد و جالب این است که سازمان مجاهدین خلق (منافقین) که در کشور آلبانی به انواع ابزار تبلیغاتی و جاسوسی مجهز کردند و از طریق ماهواره ایجاد شبکه‌های صوتی تصویری بی‌بی‌سی، اینترنشنال من وتو و … تشکیل کانون‌های کارشناسی شبکه مجازی به قصدبراندازی همت می‌گمارند.

هر روز طرحی و ترفندی را در پیش روی دارند و در این روزها بیعت اعراب با اسرائیل حرکت ارتجاعی عرب را نشان می‌دهد و تروریسم اقتصادی در داخل نیز همان نیت پلید سازمان منافقین را در داخل دنبال می‌کند.

از برکات دفاع مقدس بصیرت و آگاهی مردم تحقق عینی‌یافته، قابلیت و شایستگی رهبری ولایت فقیه و ضرورت امنیت اصل وحدت و یکپارچگی ضرورت امروز همچون دوران دفاع مقدس است جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی و جنگ روانی تداوم هشت سال دفاع مقدس است که نسل جوان ما باید با واکاوی گذشته و مخصوصا خواندن وصیت‌نامه شهدا گوش به فرمان رهبری یکپارچه در مقابل قدرت‌های شیطانی ایستادگی کنند و یقینا نصرت خدا نزدیک است و پیروزی حق بر باطل قابل کتمان نیست.

===================

یادداشت از جعفر گرزین

==================