جزئیات مهم از نشست چند جانبه در AFC/ احتمال برگزاری کل لیگ قهرمانان در یک کشور

جزئیات مهم از نشست چند جانبه در AFC/ احتمال برگزاری کل لیگ قهرمانان در یک کشور

نشست چند جانبه نمایندگان چند کشور آسیایی برای رقابت های مقدماتی جام جهانی و همچنین ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در قطر تصمیمات مهمی داشت که منجر به نظرسنجی از سایر کشورها خواهد شد.

جزئیات مهم از نشست چند جانبه در AFC/ احتمال برگزاری کل لیگ قهرمانان در یک کشور

به گزارش صحرانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته بود که رسانه های کشور عراق از نشست چند جانبه مسئولان این کشور، ایران، بحرین و قطر خبرهایی را مخابره کردند و مشخص شد از ایران مهرداد مسعودی که عضو کمیته برگزاری جام جهانی قطر است و پژمان منتظری در این جلسه حضور داشتند.
از آنجایی که مسئولان کشور قطر برای ورود ایرانیان به این کشور بعد از شیوع کرونا قرنطینه ۲ هفته ای را در نظر گرفته اند هیچ نماینده ای از ایران در این جلسه حاضر نشد و سهیل مهدی که بلیتش به قطر را کنسل کرده بود از طریق تماس تصویری در جریان اتفاقات رخ داده قرار گرفت.
اگرچه رسانه های عراقی جزئیاتی از این نشست را منتشر کردند اما خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس جزئیات دیگری از نشست فوق را کسب کرده است.در این نشست مشخص شد دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیای ۲۰۲۳ قطعا در فروردین و خرداد ماه آینده برگزار نخواهد شد.

 به این ترتیب دیدارهای ایران و هنگ کنگ، ایران و کامبوج در فروردین، بحرین و ایران در ۱۵ و عراق و ایران در ۲۰ خرداد به تعویق افتاد. همانطور که روز گذشته ابراهیم شکوری اعلام کرد احتمال برگزاری این دیدارها در شهریور ماه بسیار زیاد است. قرار است فردا(یکشنبه) جلسه دیگری در حضور نمایندگان عربستان، امارات و ازبکستان برگزار و درباره دیدارهای این کشورها تصمیم گیری شود.

همچنین در نشست فوق درباره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت که البته مباحث مطرح شده در این نشست چندان به نتیجه منجر نشد. به طور مثال پیشنهادی از سوی برخی مسئولان برای برگزاری مسابقات به صورت متمرکز مطرح شد اما همه چیز منوط به واکنش فدراسیون های مختلف است.

قرار است در این زمینه از فدراسیون های مختلف نظر سنجی صورت بگیرد و آنها دیدگاه های خود را به AFC ارسال کنند تا در صورت لزوم نقطه نظرات آنها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود. در این زمینه فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه هنوز نامه ای رسمی را دریافت نکرده واکنشی نداشته است.

قرار است اطلاعیه رسمی در این زمینه توسط فیفا بعد از پایان نشست روز یکشنبه نمایندگان ۳ کشور دیگر به جز ایران، قطر و عراق منتشر شود.