توصیه آیت الله موحدی کرمانی درباره مبارزه با کرونا

توصیه آیت الله موحدی کرمانی درباره مبارزه با کرونا

رئیس جامعه روحانیت مبارز گفت: همه مردم باید دستورات و توصیه‌های وزارت بهداشت و مسوولان مبارزه با این بیماری را رعایت کنند تا ان‌شاالله از گسترش بیش از پیش آن جلوگیری به عمل آید.

به گزارش صحرانیوز ، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور از درگاه خدای متعال برای این بیماران درخواست بهبود و عافیت کرد و گفت: همه مردم باید دستورات و توصیه‌های وزارت بهداشت و مسوولان مبارزه با این بیماری را رعایت کنند تا انشاالله از گسترش بیش از پیش آن جلوگیری به عمل آید.

وی با تقدیر از تلاش مجاهدانه پزشکان، پرستاران و دست اندرکاران وزارت بهداشت و درمان، اظهار داشت: من به نوبه خودم از این عزیزان تشکر ویژه دارم و حقیقتاً آنچه که مطلع شدم حاکی از این است که این عزیزان جانفشانی می‌کنند و در این جهاد بزرگ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، خوب شرکت کرده‌اند و خودشان را به خطر انداختند تا مردم به سلامت و عافیت نائل آیند.

رئیس جامعه روحانیت مبارز با توصیه به دعا و توسل در این ایام، افزود: همه باید متوسل به حضرت مهدی (عج) و اهل بیت پیامبر (ع) باشیم تا این بلیه با عنایت پروردگار متعال دفع بشود.

آیت الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: در تاریخ صدر اسلام در حالات بعضی از اصحاب ائمه معصومین مسئله دعا را داشته‌ایم. در حالات حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نیز داریم که امام مجتبی (ع)، فرمودند: شبی در کنار بستر مادرم از اول شب تا به صبح حاضر بودم و ایشان فقط برای دیگران دعا می‌کرد و هرچه گوش دادم که ببینم آیا برای خود یا برای ما که فرزندان او هستیم دعا می‌کند یا خیر و از ایشان در این خصوص سوال کردم پاسخ داد: فرزندم …الجار ثم الدار…

وی با اشاره به اینکه روحانیت در این صحنه پیش آمده نیز حضوری فعالانه و دلسوزانه دارند، گفت: روحانیت معظم و طلاب و فضلا در شهرهای مختلف به هر نحوی که توانسته‌اند به میدان آمده‌اند و با روحیه جهادی در حال ضدعفونی کردن معابر و بیمارستان‌ها و کمک به بیماران هستند و حتی برای تهیه اقلام بهداشتی و سبد مواد غذایی و بهداشتی برای خانواده‌های کم بضاعت در میدان عمل حضور دارند و بر خود تکلیف می‌دانند که در غم مردم و در کنار مردم حاضر باشند و انشاالله با دعا و ذکر اسماء الهی بتوانیم از این مرحله عبور کنیم.