توصیه آیت‌الله مصباح به حداد عادل و محسن رضایی/ وحدت با همه ملتزمان عملی به ولایت

توصیه آیت‌الله مصباح به حداد عادل و محسن رضایی/ وحدت با همه ملتزمان عملی به ولایت

مسئول دفتر رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه در دیدار انجام شده، محسن رضایی و حداد عادل از آیت‌الله مصباح یزدی درخواست می‌کنند تا از اعضای جبهه پایداری بخواهد که در جلسات وحدت اصول‌گرایان شرکت کنند، گفت: آیت‌الله مصباح در پاسخ گفت که من با همین شرایط و مبانی به دوستان گفته‌ام که در جلسات شرکت کنند.

آیت‌الله مصباح: اعضای جبهه پایداری با حفظ شرایط و مبانی در جلسات وحدت اصولگرایان شرکت کنند

به گزارش صحرانیوز ؛ حجّت‌الاسلام حسین جلالی، رئیس دفتر آیت‌الله محمّدتقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)  درباره محتوای دیدار اخیر غلامعلی حداد عادل و محسن رضایی با آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: در این دیدار، آیت‌الله مصباح به‌عنوان مقدمه نخست بحث خود می‌گویند که خداوند هیچ دو انسانی را مثل هم خلق نکرده و به تعداد انسان‌ها، سلیقه‌های متفاوت خلق شده است.

جلالی ادامه داد: آیت‌الله مصباح در مقدمه دوم سخنان خود می‌گویند که از طرفی دیگر، دین اسلام ما را به وحدت و یکی شدن سفارش می‌کنند. حال باید دید که چگونه می‌توان بین این دو، جمع بست و در شرایطی که سلایق، متعدد هستند، وحدت ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی، توجه به اشتراکات و تمرکز بر روی آن‌ها را راه‌حل وحدت در عین تنوع سلایق، معرفی کرد، اظهار داشت: آیت‌الله مصباح با طرح این سؤال که اشتراکات ما چیست تا بر روی آن‌ها وحدت کنیم،گفتند که آنچه برای همه ما مشترک است دین است و همه ما در دین و اصول‌ و ارزش‌ها با هم مشترک هستیم. از طرفی، امروز نماد دین، ولایت است و با هر کسی که نه در گفتار بلکه در رفتار به ولایت التزام عملی دارد باید وحدت کرد.

جلالی ادامه داد: محسن رضایی از این سخن آیت‌الله مصباح استقبال می‌کند و می‌گوید عجب نکته مهمی بود، کاش این سخنان ضبط شده بود.

رئیس دفتر آیت‌الله محمّدتقی مصباح یزدی با بیان اینکه در این دیدار همچنین محسن رضایی و حداد عادل از آیت‌الله مصباح یزدی درخواست می‌کنند تا از اعضای جبهه پایداری بخواهد که در جلسات وحدت اصول‌گرایان شرکت کنند، گفت: آیت‌الله مصباح در پاسخ گفت که من با همین شرایط و مبانی به دوستان گفته‌ام که در جلسات شرکت کنند.