تنها راه بهبود اوضاع فعلی تغییر نگاه حاکمیت به مسائل بین المللی است/ ردصلاحیت ظریف یعنی کاهش مشروعیت نظام! یادداشت منتشر شده در سایت موسسه نشر و آثار امام(ره)؛

تنها راه بهبود اوضاع فعلی تغییر نگاه حاکمیت به مسائل بین المللی است/ ردصلاحیت ظریف یعنی کاهش مشروعیت نظام!

زیرکی خوش خیالانه اصلاح طلبان در آن است که فکر می کنند می توانند حساب ظریف را از هشت سال گذشته جدا کنند بلکه ظریف یکی از اصلی ترین نفرات مشکلات سال های اخیر است.

به گزارش صحرانیوز : پایگاه خبری جماران که با بودجه اختصاص یافته بیت المال به موسسه حفظ آثار و نشر ارزش های امام راحل اداره می شود و همواره در خدمت اهداف سیاسی اصلاح طلبان بوده است با انتشار یک یادداشت تلگرامی، تنها راه بهبود وضع فعلی را تغییر نگاه حاکمیت به مسائل بین المللی و تنش زدائی دانسته است.

در این مطلب با قهرمان سازی از ظریف و قطعی دانستن پیروزی او، کاندیداتوری وزیر خارجه روحانی  یک وظیفه عقلی و شرعی نامیده شده که اگر او رد صلاحیت شود، این موضوع تحریم انتخابات و کاهش مشروعیت نظام را به همراه خواهد داشت.

این عبارات یعنی تهدید صریح شورای نگهبان و بالتبع نظام اسلامی که اصلاح طلبان ید طولایی دارند و البته همواره ناکام بوده اند.

منظور از تغییر نگاه حاکمیت به مسائل بین المللی همان بحث تسلیم است که با عبارات زیبا مطرح می شود. تخصص ویژه در مذاکره هم امری بود که مردم در هشت سال گذشته آثار آن را در زندگی خود حس کرده اند. دولت روحانی با اختیارات کافی و به نمایندگی ظریف وارد مذاکرات برجام شد که با تبحر خاصی برجام پرنقص را امضا کرده، امتیاز نقد دادند و با وعده های نسبه برگشتند. زیرکی خوش خیالانه اصلاح طلبان در آن است که فکر می کنند می توانند حساب ظریف را از هشت سال گذشته جدا کنند بلکه ظریف یکی از اصلی ترین نفرات مشکلات سال های اخیر است. به اعتقاد برخی کارشناسان ظریف بیشتر از آنکه وزیر خارجه باشد ظریف همان مذاکرات و وزیر برجام بود، پس در نتیجه ظریف به طور کامل امتحانش را پس داده است.

 گزیده این یادداشت را در ادامه خواهید خواند:

*تغییر نگاه حاکمیت نیز نیازمند رئیس جمهوریست که تخصص ویژه ای در مذاکره داشته باشد تا با پشتوانه قوی مردم بتواند با گفتگو، نگاه اصحاب قدرت را به مسائل جهانی تغییر دهد.

*رای بالای دکتر ظریف در زمانه فعلی که تقریبا همه بصورت نسبی به ضرورت حل و فصل منازعات بین المللی پی برده اند پیام روشنی، هم برای اصحاب قدرت داخل و هم برای طرف های خارجی دارد که امید میرود به بهبود اوضاع کمک نماید.

*از طرف دیگر احتمال رد صلاحیت ظریف نیز بسیار ضعیف است زیرا رد صلاحیت وی ناخواسته موج عاطفی تحریم انتخابات را براه خواهد انداخت که در وضع فعلی به هیچوجه مورد نظر حاکمان نخواهد بود چرا که مشروعیت مردمی نظام را در عرصه داخلی و خارجی با مشکل جدی مواجه خواهد نمود.

*به میدان آمدن دکتر ظریف علی رغم همه ناامیدی ها، حرکت و موجی تاریخ ساز را در مردم ایجاد نموده و آینده روشنی را برای ایران رغم خواهد زد.