ترامپ: دموکرات‌ها می‌خواستند علیه من کودتا کنند

ترامپ: دموکرات‌ها می‌خواستند علیه من کودتا کنند

رئیس‌جمهور آمریکا مقامات حزب دموکرات را به تلاش برای کودتا علیه دولت خود متهم کرد و از شهروندان آمریکایی درخواست کرد که هنگام رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری امسال این نکته را در نظر داشته باشند.

به گزارش صحرانیوز ، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر از ادعاهای مقامات ارشد دموکرات مبنی بر تبانی ستاد انتخاباتی وی با دولت روسیه برای پیروزی بر هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، به عنوان تلاشی برای «کودتا» نام برد.

ترامپ که پس از مرخص شدن از بیمارستان حملات توئیتری خود علیه دموکرات‌ها را از سر گرفته، روز چهارشنبه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره اتهاماتی که دموکرات‌ها در خصوص تبانی با روسیه به وی وارد کرده‌اند، نوشت: آنها برای یک کودتا اقدام کرده و تقریباً کشورمان را ویران کردند. اما شما [مردم آمریکا] یک رئیس‌جمهور درست در یک زمان درست داشتید. رأی‌دهندگان کنونی، وقتی رأی می‌دهید این مسئله را به یاد داشته باشید!

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت دیگری اعلام کرد: «[بایدن] از اتحاد سخن می‌گوید اما از ستاد انتخاباتی من جاسوسی می‌کند و حتی بدتر از آن- کودتا! دیگر برای این سخنان زیبا خیلی دیر شده است، جو خواب‌آلود! وقت رأی دادن است.

دونالد ترامپ از ابتدای دوران ریاست جمهوری خود بارها از سوی دموکرات‌ها به ارتباط نزدیک با روسیه و تأثیر پذیرفتن از ولادیمیر پوتین متهم شده است.

چندی پیش جو بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) مدعی شد که دونالد ترامپ کاملاً تحت کنترل ولادیمیر پوتین است و رئیس‌جمهور روسیه وی را مانند یک «توله‌سگ» به این سو و آن سو می‌برد.

مخالفان ترامپ ادعا می‌کنند که دولت روسیه برای پیروزی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده است؛ ادعایی که با وجود تحقیقات گسترده نهادهای مربوطه در آمریکا به رهبری «رابرت مولر» بازرس ویژه این پرونده هرگز به اثبات نرسید.