به تعهدات خود پایبند باشید

به تعهدات خود پایبند باشید

Spread the love

به گزارش صحرانیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌شنبه در یک پیامی توئیتری به طرف‌های اروپایی برجام یادآوری کرد که ایران تنها در صورتی به تعهدات پیشین خود ذیل برجام بازخواهد گشت که آنها نیز به تعهدات برجامی خود در قبال ایران عمل کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات مقامات اروپایی که ایران را به تخلف از برجام متهم کرده و خواستار بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام شده‌اند، اظهار داشت: «پاسخ ما به تروریسم اقتصادی و باج‌گیری، برعکس آن چیزی بود که به دونالد ترامپ قبولانده شده بود. چهارمین گام ما در تعلیق یکی از مفاد برجام، در پاراگراف ۳۶ برجام، به عنوان پاسخی به نقض عهد ایالات متحده و تروئیکای اروپا پیش‌بینی شده است. راه‌حلی آسان برای اتحادیه اروپا و تروئیکای اروپا: به تعهدات خود پایبند باشید، ما این مسیر را بر خواهیم گشت.»

ظریف همچنین ذیل پیام توئیتری خود تصویری از مصاحبه یک سال پیش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا را که ابراز اطمینان کرده ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر نخواهد گرفت، قرار داده است.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان رسماً از آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته‌ای فردو خبر داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کند.