اقدام‌وقیحانه امریکا درسپر قراردادن هواپیمای مسافربری ضد‌بشری است/اهمال در پیگیری وزارت‌خارجه را نمی پذیریم نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس:

اقدام‌وقیحانه امریکا درسپر قراردادن هواپیمای مسافربری ضد‌بشری است/اهمال در پیگیری وزارت‌خارجه را نمی پذیریم

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری قاطع وزارت امورخارجه به دوراز اهمال کاری گفت: اقدام وقیحانه امریکا در سپر قراردادن هواپیمای مسافربری غیرانسانی و ساختارشکن در حوزه حقوق بشر است.

به گزارش صحرانیوز ؛ رمضانعلی سنگدوینی امروز در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اتفاقات اخیر هواپیمای جنگنده آمریکا با هواپیمای ایرانی اظهار کرد: این نوع اقدامات آمریکا ، رژیم صهیونیستی و هر کشور دیگری غیر انسانی و ضد حقوق بشری است.

وی افزود:  کریدورهوایی مسافربری مشخص و یک قرار داد بین المللی دارد ، جنگده ها نمی توانند  از مسیر آن عبور کرده و ادعایی در این خصوص داشته باشند .

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تحرکات اخیر آمریکا یک موضوع ساختارشکن در حوزه حقوق بشراست، تصریح کرد: این موضوع هم در مجلس و هم وزارت امور خارجه پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه بعنوان دستگاه دیپلماسی ما باید این حرکت ضد بشری امریکا را در سازمان ملل پیگیری و با قاطعیت از حقوق ملت ایران دفاع کند و اهمال در آن برای مردم و مجلس قابل قبول نیست.

سنگدوینی بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی چهل و یک سال است درمسیر انقلاب سنگ اندازی می کنند و با اقدامات غیرقانونی و دیپلماتیک سعی بر براندازی انقلاب را دارند و ایران اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری همواره با اقدامات قانونی با آنان مبارزه و نقشه های آنان را نقش برآب کرده است.

وی گفت: باید اقدام خلبان این هواپیمای مسافربری که با مهارت تمام، جسارت و شجاعت هواپیما راهدایت و جان مسافران را نجات داد، تحسین کرد.