استعفای رئیس سازمان بورس؛ گزینه جایگزین هم مشخص شد!

استعفای رئیس سازمان بورس؛ گزینه جایگزین هم مشخص شد!

Spread the love

پس از کش و قوس ها درباره تصمیم اخیر شورای عالی بورس درباره کاهش دامنه نوسان سهام به ۲ درصد، برخی اخبار منتشر شده حکایت از استعفای شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس دارد.

به گزارش صحرانیوز ؛ عصر روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه ۹۸، شورای عالی بورس و فرابورس در ابلاغیه ای از کاهش دامنه نوسان سهام به ۲ درصد خبر داد. بلافاصله بعد از انتشار این خبر، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی این تصمیم را در شرایط فعلی که بازار سرمایه محل جذب نقدینگی های سرگردان است، غیرمنطقی ارزیابی کردند.

تداوم انتقادات، باعث شد امروز رئیس بانک مرکزی طی اظهارنظری از مخالفت خود و وزیر اقتصاد با این تصمیم شورای عالی بورس و فرابورس سخن گفت و ساعتی پس از این اظهارات، سایت وزارت اقتصاد با انتشار نامه این وزارت خانه در مخالفت با این تصمیم، از اعمال آن با قید «فعلا» جلوگیری کرد.پس از آن بود که بورس و فرابورس با انتشار نامه رسمی، اعمال این مصوبه را تا ۲۰ اسفند و جهت بررسی بیشتر تعلیق کرد.

پس از این کش و قوس ها، اخباری در فضای مجازی مبنی بر استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس خبر دادند.‌ در اخبار منتشر شده آمده است « مدیر عامل سازمان بورس پس از بروز برخی اختلافات با سایر اعضا شورای عالی بورس از سمت خود استعفا داده است و ظاهرا بهروز خدارحمی به عنوان جایگزین وی معرفی شده است.»