چنان انتقام سختی می‌گیریم که در تاریخ بنویسند/ آمریکا دست به انتحار سیاسی – نظامی زد و حماقت بزرگی کرد/ آمریکایی‌ها اینگونه سردار سلیمانی را شهید کردند سرلشکر «محسن رضایی» در گفت‌وگوی ویژه خبری:

چنان انتقام سختی می‌گیریم که در تاریخ بنویسند/ آمریکا دست به انتحار سیاسی – نظامی زد و حماقت بزرگی کرد/ آمریکایی‌ها اینگونه سردار سلیمانی را شهید کردند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا دست به انتحار سیاسی و نظامی زده است گفت: آن‌ها ریسک بزرگی کردند به طوری که در شرایط عادی ترامپ با برنامه حساب شده دست به این کار نزده و تیری در تاریکی شلیک کرده است، از امروز ترامپ متوجه می‌شود که چه کار بزرگی را انجام داده، زیرا در ایران قیامی بزرگ اتفاق افتاده است…

به گزارش صحرانیوز ؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب ۱۳ دی ماه به بررسی ابعاد شخصیتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

سردار سرلشکر پاسدار «محسن رضایی» با اشاره به اینکه ترامپ عرضه جنگ ندارد گفت: تاریخ ثابت کرده است که ایشان از اول عرضه ورود به جنگ را ندارد، دیشب سردار قاسم سلیمانی از سوریه وارد بغداد شدند و بعد از نشستن هواپیما، ایشان سوار بر ماشین شدند و از دژبانی عبور کردند و بعد از آن پهپاد‌های آمریکایی ایشان را به شهادت رساندند لذا امکان اینکه اسرائیل اطلاعات را از سوریه گرفته باشد وجود دارد لذا این توطئه‌ی آمریکایی – اسرائیلی است، اسرائیل فکر نکند که خودش را پنهان کرده، زیرا انگشت ایران به سمت اسرائیل نیز نشانه رفته است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به شدت در چند ماه گذشته تحقیر شده است افزود: آمریکا به دنبال جبران شکست‌های پی‌درپی خود است به طوری که ترامپ برای انتخابات نیاز به قهرمان سازی داشت و احساس می‌کرد آبروریزی بزرگی برایش در کنگره و سنا حاصل شده لذا باید خود را از این مهلکه نجات دهد، از سوی دیگر ممکن است اسرائیل و عربستان ایشان را تحت فشار قرار داده باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا دست به انتحار سیاسی و نظامی زده است گفت: آن‌ها ریسک بزرگی کردند به طوری که در شرایط عادی ترامپ با برنامه حساب شده دست به این کار نزده و تیری در تاریکی شلیک کرده است، از امروز ترامپ متوجه می‌شود که چه کار بزرگی را انجام داده، زیرا در ایران قیامی بزرگ اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه قاسم سلیمانی فرزند ایران بود و هیچ شهر و روستایی در ایران نیست که امروز مراسم عزا نگرفته باشد گفت: شاید آن‌ها فکر می‌کردند که به دلایل حوادث اخیری که در عراق، ایران و لبنان صورت گرفت الان بهترین فرصت است، ولی همه چیز برعکس شده و یک قیامی در ایران و عراق اتفاق افتاده است

رضایی با اشاره به اینکه عراقی‌ها می‌گویند اجازه دهیم که جنازه قاسم سلیمانی بماند تا در این کشور تشییع جنازه صورت بگیرد گفت: آن‌ها می‌خواستند تا در کربلا، نجف و بغداد تشییع جنازه انجام شود لذا یک شور و هیجان عظیمی در جهان و ایران اتفاق افتاده است.

این فرمانده ارشد نظامی ایران درباره اینکه که رئیس‌جمهور آمریکا می گفت قصد جنگ ندراد ولی دست به ترور سردار سلیمانی زد گفت: ترامپ الان هم می گوید قصد جنگ نداریم، البته عرضه جنگ هم ندارد، تاریخ هم ثابت کرده ترامپ از ابتدا مرد جنگ نبوده است.

وی افزود: جبهه مقاومت هم اکنون آماده است و هر لحظه ممکن است دست به اقدامی بزند آمریکا با این اقدام خودش را در باتلاق گرفتار کرد.

رضایی افزود: ما حق دفاع از خودمان را داریم و تجربه نشان داده هر ملتی کوتاه می آید و تسلیم می شود سرنوشت تلخی خواهد داشت به همین دلایل حتما انتقام می گیریم. به مردم قول می دهیم انتقام ما بسیار سخت خواهد بود و کاری می کنیم دیگر کشوری دست به چنین اقدام هایی نزند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ترامپ دست به کار بسیار بزرگی زده آن هم بدون اینکه کنگره و بسیاری از مقامات دیگر را آگاه کرده باشد تصریح کرد: معمولا روسای جمهور آمریکا وقتی می‌خواهند چنین اقداماتی را انجام دهند کنگره را توجیه می‌کنند یا اینکه سعی می‌کنند بین دو حزب توافق به وجود آورند، تا به نوعی همصدایی ایجاد شود.

وی ادامه داد: اعتراضاتی در آمریکا به وجود آمده و نشان می‌دهد که در سطح مقامات و نهاد‌های رسمی ترامپ مشورت لازم را نکرده است، در میان ملت آمریکا موجی تحت عنوان ایران عزیز ما آمریکایی نیستیم به پا شده است، ایالت تگزاس اعلام کرده است که مردم ایران ما را نزنید، ما آمریکایی نیستیم و ما را جدای از آمریکا بدانید.

رضایی با اشاره به اینکه همه امید ترامپ بر این بود که عربستان، تروریست‌ها و اسرائیل خلع قدرت آمریکا را در منطقه را پر کنند گفت: آن‌ها خیلی زود با ترکیه مشکل پیدا کردند و ترکیه خود را از صف جنگ نیابتی بیرون کشید، در حالی که در ابتدای جریان داعش ترکیه فعال بود، عربستان و اسرائیل نیز در مسئله‌ی یمن ناکام ماندند، امروز اگر کسانی در دولت آمریکا به فکر تجزیه منطقه باشند این موضوع را باید بدانند که در خواب و خیال هستند، امروز ه آمریکا قادر به حفظ نیرو‌های خود در منطقه نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بعد از این حادثه فشار‌های زیاد تری به آمریکا وارد خواهد شد و پیش‌بینی ما بر این است که آمریکا در ۱۰ سال آینده باید منطقه را ترک کند و ما هم مبارزات خودمان را برای خروج آمریکا از منطقه تشدید خواهیم کرد.

0