مقام معظم رهبری خود را فدای انقلاب و نظام اسلامی کردند آیت‌الله مصباح یزدی:

مقام معظم رهبری خود را فدای انقلاب و نظام اسلامی کردند

Spread the love

رئیس موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی و خصوصیات اخلاقی مقام معظم رهبری گفت: ایشان از همان ابتدا اخلاص ویژه‌ای داشتند و هنگامی‌که وارد مسائل سیاسی شدند همه‌چیز خود را فدای انقلاب و نظام کردند و الگوی شان نیز امام خمینی(ره) است.

به گزارش صحرانیوز ،آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار طلاب مدرسه علمیه شهید صدوقی(فاز پنجم) که در سالن جلسات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد،اظهار داشت: پیشرفت‌های ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون مرهون نهضت امام خمینی(ره) است.

وی بابیان اینکه راز پیشرفت امام خمینی(ره) اخلاصشان بود،افزود: معتقدم امام راحل صبح که از خواب بیدار می‌شدند تا آخر شب که قصد خوابیدن داشتند در پی انجام به وظایف الهی خودشان بودند.

رئیس موسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد:انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است،از دوران پیامبر اکرم(ص) تاکنون حکومتی شیعی و مبتنی بر اسلام ناب برپا نشده است، بنابراین باید نسبت به نعمت انقلاب و نظام اسلامی قدردان باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به دوران سیاه رژیم شاهنشاهی گفت: در دوران طاغوت مردم نسبت به روحانیت دیدگاه بسیار حقیرانه‌ای داشتند و در این دوران چادر و لباس روحانیت ممنوع بود و حتی پوشیدن لباس روحانیت در شهر قم و برای طلاب نیز ممنوع شده بود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بابیان اینکه امام راحل همواره از شهرت گریزان بود،گفت: زمانی که احساس وظیفه کردند که باید در مقابل حکومت طاغوت بایستند با همه قدرت ایستادگی کرده و به اذن و خواست الهی به مشهورترین انسان در جهان تبدیل شدند.

وی با اشاره به آثارو برکات انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به عظمت نعمت انقلاب اسلامی به این موضوع می‌رسیم که وظایف سنگینی در قبال آن بر عهده‌داریم.

رئیس موسسه امام خمینی(ره) بابیان اینکه رسیدن به سعادت ابدی درگرو شناخت، عمل و ترویج احکام دینی است،ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی دسترسی به علوم و دروس بسیار آسان شده است و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به ویژگی و خصوصیات اخلاقی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ایشان از همان ابتدا اخلاص ویژه‌ای داشتند و در مطالب علمی دقت‌های بسیار فراوانی به خرج می‌دادند و هنگامی هم که وارد مسائل سیاسی شدند همه‌چیز خود را فدای انقلاب و نظام کردند و الگویشان نیز امام خمینی(ره) است.