سی تی اسکن فیلیپس در بیمارستان آق قلا، جانمایی می‌شود با تلاش نمایندگان مرکز استان ؛

سی تی اسکن فیلیپس در بیمارستان آق قلا، جانمایی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از جانمایی یک دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس فیلیپس برای بیمارستان آل جلیل آق قلا در هفته آینده خبر داد.

به گزارش صحرانیوز ؛ عبدالرضا فاضل اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط دکتر منتظری و مهندس سنگدوینی نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، دکتر حق شناس استاندار و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گلستان، یک دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس برند فیلیپس که یکی از برندهای معتبر جهانی است برای نصب در بیمارستان آل جلیل آق قلا به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری و در عرض ۱۵ ماه در مجموع ۹ دستگاه سی تی اسکن در گلستان نصب و راه اندازی می شود خاطرنشان کرد: لازم است از لطف مقام عالی وزارت و معاون درمان وزارت که عنایت ویژه در اختصاص، تسریع و تسهیل ورود این دستگاه‌  به استان داشتند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد:  مهندسین نصاب شرکت فیلیپس، طی هفته آینده برای جانمایی و بازدید از بیمارستان آق قلا وارد این شهرستان می شوند.

وی بیان کرد: امیدواریم این دستگاه بتواند نیازهای تشخیصی و درمانی بیمارانی که در بیمارستان آل جلیل آق قلا بستری می‌شوند، به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا را به خوبی تامین کند و شاهد استفاده بهینه از این دستگاه در این شهرستان باشیم.

گفتنی است: بیمارستان حاج آقی آل جلیل شهرستان آق قلا بیمارستانی است با وسعت حدود ۱۰٬۰۰۰ مترمربع که در سال ۱۳۸۵ با ۹۶ تخت ثابت توسط مقامات استانی و کشوری و توسط فرد خیری به نام حاج آقی آل جلیل افتتاح گردید و هم‌اکنون با ۱۱۳ تخت فعال ثابت فعالیت می‌کند.

0