سردار سلیمانی عارف و مجاهد حماسه ساز در مکتب امامین انقلاب است معاون تبلیغات اسلامی گلستان:

سردار سلیمانی عارف و مجاهد حماسه ساز در مکتب امامین انقلاب است

Spread the love

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: سردار سلیمانی، عارف و مجاهد حماسه ساز در مکتب تعالی بخش امامین انقلاب اسلامی است.

به گزارش صحرانیوز ، حجت الاسلام رضا دیلمی شامگاه شنبه در گفتگوی خبری اظهارکرد: از ابتدای خلقت بشریت، در تقابل جبهه حق و باطل و در مسیر تحقق حاکمیت دینی تاکنون قابیل ها، هابیل ها و نظام واره های فکری گوناگونی در صحنه گیتی ظاهر شدند که اگر انسان با چشم عبرت آموزی تورق دقیقی در آن داشته باشد، سراسر آن درس و عبرت است.

وی در ادامه با اشاره به قرآن و عترت به عنوان میراث گرانبها و رهاورد نبی مکرم اسلام (ص)، افزود: در سایه تمسک به قرآن و عترت است که انسان حیات طیبه پیدا می کند و به بیراهه، ظلمت و تباهی کشیده نشده و مرعوب و اسیر طواغیت زمان نمی شود.

دیلمی گفت: در این نبرد جبهه ای، خون سیدالشهدا تفسیر و عظمتی حیات بخش به اسلام ناب داد و در حقیقت، کنگره و کاخ های ستمگران و جریان های نفاق را به ویرانه تبدیل کرد و به یک نقطه عظیم شکل گیری نضهت های حق طلبانه و عدالت خواهانه در سراسر جهان تبدیل شد.

وی ادامه داد: این نگاه سراسر نور و این خط سرخ شهادت طی مسیر در قرن حاضر به شکل گیری نظام شکوهمند اسلامی تبدیل شد نهضتی که امروز تربیت یافتگانی چون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را به بشریت معرفی می کند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه این گفتگو در خصوص شخصیت سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ایشان دارای شخصیت ممتاز و دلداده مکتب امامین انقلاب اسلام بود، افزود: این سردار رشید جهان اسلام، در هیچ شرایطی و هرگز، مرعوب دشمنان اسلام نشد و همواره سد راه آنها در منطقه بود.

دیلمی گفت: سردار سلیمانی، عقلانیت نبرد حقیقی با دشمن را معنی و مفهوم بخشید او مرد بااخلاصی بود که از برخی عناوین و ظواهر پرهیز می کرد حتی در وصیت نامه اش بیان کرد، روی سنگ قبرم بنویسید سرباز قاسم سلیمانی.

وی در ادامه در خصوص شاخصه های مکتبی این شهید بیان کرد: سردار سلیمانی چون آب زلال و مثل آیینه شفاف و صمیمی بود، ارادت و تمسک به قرآن و عترت را سرلوحه زندگی خودش قرار داد و زمانی که در جوار قبور معصومین یا مجالس اهل بیت (ع) قرار می گرفت حلاوت و شیرینی این حضور و دلدادگی، به وضوح در سیمایش قابل مشاهده بود.

دیلمی با اشاره به ولایتمداری سردار سلیمانی افزود: سردار سلیمانی، عارف و مجاهد حماسه ساز در مکتب امامین انقلاب اسلامی است او همواره به رهبر و مقتدای خود، مقام عظمای ولایت و مکتب امامین انقلاب اسلامی عشق می ورزید و مسیر و اندیشه اش، همواره در مسیر ولایت و تبعیت از گفتمان ولایت مطلقه فقیه بود.

وی در خصوص مقام عبادی این سردار دل ها اظهارکرد: حاج قاسم در تعبد و معنویت مقید به نماز شب و نوافل بود، گریه ها و نیاز های عاشفانه او در مسیر عبودیت فراموش نشدنی است، ایشان الگویی از یک عارف مجاهد حماسه ساز است، سنگر رزم او سنگر مناجات با خدا بود و به حق که مصداق این آیه شریفه «سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ» است.