حزب‌الله از تشکیل کابینه‌ای مستقل و متخصص حمایت کرده است دیاب:

حزب‌الله از تشکیل کابینه‌ای مستقل و متخصص حمایت کرده است

Spread the love

نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان روز شنبه در یک کنفرانس خبری گفت که حزب‌الله از تشکیل کابینه‌ای متشکل از افراد مستقل و متخصص حمایت کرده است.

به گزارش صحرانیوز، «حسان دیاب» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه دولت لبنان روز شنبه گفت که این کشور در شرایط بحرانی قرار داشته و نیازمند آن است که تمام گروه‌ها و احزاب تمام تلاش خود را برای بهبود اوضاع انجام دهند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز»، وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، گفت: «از سوی “سعد الحریری” (نخست وزیر سابق لبنان) تشویق شدم و با وی همکاری سازنده‌ای برای لبنان خواهم داشت.»

دیاب تاکید کرد: «من مستقل بوده و هیچ چیزی برای خودم نمی‌خواهم. ما نیازمند دولت مستقل و متشکل از افراد متخصص هستیم.»

نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان اضافه کرد که هیچ گروهی بر وی چیزی را تحمیل نکرده بلکه از تمامی گروه‌ها مورد حمایت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد که طی روزهای آینده در راستای گوش دادن به خواسته جنبش‌های مدنی فعالیت خواهد کرد.

دیاب گفت که به دنبال تشکیل کابینه کوچکی با حدود ۲۰ وزیر خواهد بود و حزب‌الله از تشکیل دولتی متشکل از افراد مستقل و متخصص حمایت کرده است.

حسان دیاب سه روز پیش بعد از رایزنی‌های رئیس‌جمهور لبنان با نمایندگان پارلمان این کشور، با ۶۹ رأی از مجموع ۱۲۸ رأی مأمور تشکیل کابینه شد.

دیاب تاکید کرده است که اجازه نخواهد داد اوضاع لبنان به قبل از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر؛ آغاز اعتراض‌ها در لبنان) برگردد و ساختن آینده جز با همراهی با مطالبات مردم این کشور میسر نیست.