تأکید مرزبانان ایران و عراق بر ممنوعیت کامل تردد زائران در ایام اربعین

تأکید مرزبانان ایران و عراق بر ممنوعیت کامل تردد زائران در ایام اربعین

Spread the love

طی ملاقات مرزی اضطراری فرمانده مرزبانی ناجا و کلانتر مرزی بدره عراق، مرزبانان دو کشور بر ممنوعیت کامل تردد‌های مرزی در ایام اربعین تأکید کردند.

به گزارش صحرانیوز ، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران با سرتیپ «محمد یاسین فرحان» کلانتر مرزی بدره کشور عراق دیدار و طرفین بر محدودیت ایجاد شده و ممنوعیت تردد‌ها در مرز‌های دو کشور تأکید کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا در این ملاقات مرزی اضطراری اظهار داشت: روابط حسنه و حس برادری دو کشور، باعث ایجاد امنیت پایدار در مناطق مرزی شده و امیدوارم همواره برقرار و پایدار باشد، دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق دوست و برادر هستند و همکاری دوکشور همواره در چارچوب قوانین و مقررات مرزی و حسن همجواری بوده و خواهد بود.

وی در ادامه با قدردانی از عملکرد کلانتر بدره در اقدام مشترک در امنیت مرزها، گفت: تأمین امنیت مرز‌ها با همکاری مرزبانان دو کشور محقق می‌شود و این امر نیازمند توجه ویژه به گشت‌های مشترک و تعاملات دو سویه در نوار مرزی است.

سرتیپ محمد یاسین فرحان کلانتر بدره عراق نیز در این دیدار با تشکر از هماهنگی مسئولان و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در اجرای طرح لغو مراسم اربعین به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: در کشور ما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، هیچ‌گونه تدارکی برای پذیرش زوار اربعین دیده نشده است؛ لذا ما با اقدام مشترک از هرگونه تردد غیر مجاز در مرز‌ها جلوگیری خواهیم کرد و از تمام توان خود برای پوشش خلا‌های مرزی استفاده می‌کنیم.

کلانتر مرزی بدره عراق افزود: بر اساس دستور سلسله‌مراتب و در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در دوکشور مرز بر روی زائران بسته است و ما نیز از این موضوع اندوه‌گین هستیم؛ چرا که ما به حضور میلیونی زائران در این ایام عادت کرده بودیم و امیدوارم هرچه زودتر این بیماری ازبین رود تا دوباره ما شاهد حضور عاشقان اهل بیت (ع) در کشور خود باشیم.

در پایان، طرفین بر رعایت محدودیت ایجاد شده و ممنوعیت تردد در مرز‌های دو کشور تأکید و مقرر شد با تقویت مرز‌ها از تردد‌های غیرمجاز جلوگیری شود.