بنیاد مستضعفان مرهمی برای محرومیت‌های گلستان/ محرومیت زدایی در حوزه وشمگیر و انبارالوم مورد توجه این بنیاد قرار گیرد استاندار گلستان در دیدار با پرویز فتاح مطرح کرد؛

بنیاد مستضعفان مرهمی برای محرومیت‌های گلستان/ محرومیت زدایی در حوزه وشمگیر و انبارالوم مورد توجه این بنیاد قرار گیرد

Spread the love

استاندار گلستان همراهی بنیاد مستضعفان در پروژه نهضت ملی مسکن را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد تداوم این همراهی منجر به تحول استان در بخش‌های مختلف شود.

به گزارش صحرانیوز ، علی محمد زنگانه در دیدار با مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور اظهار کرد: به لحاظ درآمد سرانه گلستان جز ۵ استان آخر کشور و تولید ناخالص استان تنها ۵۶ همت است و همچنین با توجه به اینکه ۷۵ درصد جمعیت روستایی و ۴۱ درصد جمعیت شهری گلستان جز ۵ دهک کمتر برخوردار هستند، ارتقا فعالیت بنیاد مستضعفان در گلستان منجر به اشتغال و محرومیت زدایی می شود.

وی افزود: با توجه به حضور ارزشمند بنیاد مستضعفان در پروژه‌های محرومیت زدایی شهرستان مراوه تپه تقاضا داریم محرومیت زدایی در حوزه وشمگیر و انبارالوم نیز مورد توجه این بنیاد قرار گیرد، که البته بررسی‌های اولیه آن طی چند ماه گذشته صورت گرفته است.

استاندار گلستان همراهی بنیاد مستضعفان در پروژه نهضت ملی مسکن را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد تداوم این همراهی منجر به تحول استان شود.

زنگانه گفت: متاسفانه طی دهه های گذشته اثری از سرمایه گذاری های کلان نهادهای حاکمیتی در گلستان وجود ندارد و تقاضا داریم با توجه به ظرفیت‌های بنیاد مستضعفان شاهد این سرمایه گذاری در گلستان باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز کشور به شکر و تاکیدات مقام معظم رهبری و ظرفیت کشت پاییزه چغندرقند در گلستان امیدواریم با مشارکت بنیاد مستضعفان بتوانیم صنایع مرتبط را ایجاد و ضمن ایجاد اشتغال شکر مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

استاندار گلستان افزود: کارخانه‌های لبنی مناسبی در گلستان وجود دارد اما با کمبود شیر خام مواجه هستند که تقاضا داریم بنیاد مستضعفان در زمینه ایجاد دامداری ۱۰ هزار رأسی در گلستان مشارکت داشته باشد.

زنگانه اظهار کرد: پارک علم و فناوری گلستان و کارخانه نوآوری این استان در فضای کوچک فعالیت می کنند که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و وجود زمینی ۴۶ هکتاری در منطقه شصت کلاته گرگان که متعلق به بنیاد مستضعفان است، امیدواریم شاهد همکاری بنیاد در این زمینه باشیم.

وی گفت: یکی از مصوبات ارزشمند سفر ریاست محترم جمهور شکل دهی سیکل ترکیبی نیروگاه برق علی آباد است که البته زیرمجموعه بنیاد مستضعفان محسوب می شود و با توجه به مصوبه ۴۳۰ میلیون یورویی اخذ شده از شورای پول و اعتبار امیدواریم با همراهی بنیاد هر چه سریعتر این اقدام انجام پذیرد تا برق مورد نیاز استان در حوزه شهرک هزار هکتاری اترک و منطقه آزاد اینچه برون تامین شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه یکی دیگر از ظرفیت های تولید برق در استان نیروگاه های کوچک مقیاس هستند، افزود: ۱۷ نیروگاه با حجم تولید ۲۴۵ مگاوات برق در دستور کار قرار گرفته و در صورت تایید شورای راهبری بنیاد مستضعفان شرکت آذرخش حاضر به همکاری در نیمی از این نیروگاه هاست.