۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح روستای بدون بیکار پرداخت شد معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کار گلستان:

۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح روستای بدون بیکار پرداخت شد

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از پرداخت ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در استان خبر داد.

به گزارش صحرانیوز ، موسی بی‌باک شامگاه پنج‌شنبه در جلسه هم اندیشی با دهیاران و شوراهای ۱۴ روستای منتخب استان گلستان که با محوریت هر روستا یک محصول و روستای بدون بیکار اظهار کرد: طرح روستای بدون بیکار و طرح هر روستا یک محصول جزو طرح‌های اشتغالزای خوبی است.

وی یکی از مزیت‌های طرح اجرای روستای بدون بیکار در استان را پایش دقیق پیرامون ظرفیت‌های ۱۴ روستای پایلوت عنوان و تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این طرح در این روستاها اتفاقات خوبی رقم بخورد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: حدود ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در هفت روستای پایلوت اجرای طرح روستای بدون بیکار اختصاص پیدا کرد.

بی‌باک با اشاره به اینکه حدود یک هزار و ۱۰۶ طرح روستایی به کمیته فنی اشتغال ارسال شد، بیان کرد: باید طرح‌ها بررسی شوند که در کدام رسته اولویت‌دار هستند تاکنون ۵۳۴ طرح روستایی با تسهیلات مورد نیاز ۱۳۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲ هزار و ۴۵۸ نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی گفت: در مرحله نخست ۸۰ میلیارد تومان به استان گلستان اختصاص پیدا کرده است مرحله دوم ارائه تسهیلات با ابلاغ به بانک‌های عامل آغاز خواهد شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه حدود ۱۹ طرح به میزان ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است، ابراز کرد: عمده پرونده‌ها در دست پذیرش و ارائه تضامین به بانک‌ها هستند.

بی باک؛ رسته‌های اولویت‌دار استان را در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات عنوان کرد و افزود: ما نمی‌خواهیم روستا فقط با کشاورزی مطرح شود باید به سمت سایر بخش‌ها نیز حرکت‌های موثری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه راه توسعه روستا ایجاد صنایع تبدیلی است، گفت: باید منویات مقام معظم رهبری را در زمینه توسعه روستاها و ۱۴ روستای منتخب استان گلستان اجرایی کنیم.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در خصوص تسهیلات فراگیر بیان کرد: در این راستا ۲۴۰ طرح به میزان ۳۸۱ میلیارد تومان با اشتغال ۲ هزار و ۸۰۹ نفر به بانک معرفی شده است که به ۲۸ طرح به میزان ۳۳ میلیارد تومان با اشتغال ۳۱۸ نفر پرداخت شده است.