۳ هزار و ۹۸۳ ورزشکار در سومین المپیاد ورزشی گلستان شرکت می‌کنند/ مسابقات با یاد شهدای مدافع حرم گلستان برگزار می‌شود دبیر اجرایی سومین المپیاد ورزشی گلستان:

۳ هزار و ۹۸۳ ورزشکار در سومین المپیاد ورزشی گلستان شرکت می‌کنند/ مسابقات با یاد شهدای مدافع حرم گلستان برگزار می‌شود

دبیر اجرایی سومین المپیاد ورزشی گلستان گفت: ۳ هزار و ۹۸۳ ورزشکار در سومین المپیاد ورزشی گلستان شرکت می‌کنند و در ۹ رشته ورزشی باهم رقابت خواهند کرد.

به گزارش صحرانیوز ؛ منصور دمیرچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس  اظهار کرد: سومین دوره المپیاد ورزشی استان از ۳۰ فروردین ماه جاری آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات به منظور گرامیداشت منزلت و جایگاه رفیع شهدای مدافع حرم به نام این عزیزان نامگذاری شده است.

دبیر اجرایی سومین المپیاد ورزشی گلستان تصریح کرد: ۳ هزار و ۹۸۳ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان با هم به رقابت می‌پردازند و همانند دو دوره گذشته، استعدادهای کشف شده در مسابقات، به منظور پرورش و رشد استعداد به مربیان مربوطه معرفی خواهند شد.

دمیرچی بیان کرد: شهرستان گرگان و گنبدکاووس هر کدام با ۳۰۲ ورزشکار بیشترین نفرات شرکت کننده در این دوره از رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند که پس از این دو شهرستان، شهرستان بندرگز با ۲۶۳ ورزشکار، آزادشهر ۲۳۹ ورزشکار، مینودشت ۲۳۶ ورزشکار، بندرترکمن ۲۳۰ ورزشکار، کردکوی ۲۲۲ ورزشکار، رامیان ۲۲۰ ورزشکار، کلاله ۲۲۰ ورزشکار و کمالان با ۲۰۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

وی اضافه کرد: علی‌آبادکتول با ۲۱۵ ورزشکار، آققلا با ۱۷۰ ورزشکار، وشمگیر با ۱۶۰ ورزشکار، نوکنده با ۱۵۲ ورزشکار، گالیکش با ۱۵۱ ورزشکار، بهاران با ۱۴۱ ورزشکار، گمیشان با ۱۳۴ ورزشکار، چشمه‌ساران ۱۲۷ ورزشکار، خان‌ببین با ۱۱۰ ورزشکار، مراوه‌تپه با ۹۹ ورزشکار، گلدشت با ۹۰ ورزشکار و اینچه‌برون با ۶۰ ورزشکار در این دوره از رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

دبیر اجرایی سومین المپیاد ورزشی گلستان تصریح کرد: مسابقات بسکتبال نوجوانان پسر در شهرستان‌های کلاله و کردکوی و نوجوانان دختر در شهرهای بندرترکمن و کلاله برگزار خواهد شد.

دمیرچی گفت: مسابقات دو میدانی نونهالان و نوجوانان پسر در بندرترکمن و نونهالان و نوجوانان دختر در گرگان برگزار خواهد شد.

وی افزود: مسابقات ژیمناستیک نونهالان پسر در آزادشهر و نونهالان دختر در گرگان برگزار می‌شود و مسابقات تکواندو نونهالان پسر در مینودشت و نونهالان دختر در بندرگز برگزار خواهد شد و مسابقات تکواندو نوجوانان دختر نیز در علی‌آبادکتول برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی سومین المپیاد ورزشی گلستان تصریح کرد: مسابقات کاراته نونهالان پسر در گنبدکاووس و نونهالان دختر در علی‌آبادکتول برگزار می‌شود و کمالان میزبان رقابت‌های کاراته نوجوانان دختر و پسر خواهد بود.

دمیرچی گفت: مسابقات فوتبال نوجوانان پسر در شهرهای گرگان و گنبدکاووس و مسابقات فوتبال نوجوانان دختر در بندرگز و آزادشهر برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: مسابقات کشتی که تنها در بخش آقایان و در رده نوجوانان برگزار می‌شود در بخش آزاد در شهرستان کردکوی و در بخش فرنگی در شهرستان رامیان برگزار خواهد شد.

دمیرچی بیان کرد: مسابقات تنیس روی میز نوجوانان پسر در گنبدکاووس و نوجوانان دختر در گرگان برگزار خواهد شد و مسابقات والیبال نونهالان پسر در آققلا و مراوه‌تپه و نونهالان دختر در آققلا و گالیکش برگزار می‌شود.