۱۴ واحد پرورش شتر شیری در سیستان و بلوچستان فعال شد

۱۴ واحد پرورش شتر شیری در سیستان و بلوچستان فعال شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۴ واحد سنتی پرورش شتر شیری با ظرفیت کلی ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در استان راه اندازی شده است.

به گزارش صحرانیوز ؛ حسین سرابندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای سیستان و بلوچستان در پرورش شتر و وجود نیمی از شتر کشور در آن، برنامه توسعه پرورش شتر بویژه پرورش شتر شیری در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با ایجاد ظرفیت های جدید و افزایش تولید شیر و گوشت شتر به روش های نیمه صنعتی شرایط ایجاد واحدهای کاملا صنعتی با تجهیز شیردوش و شیر سرد کن و با تکیه بر واردات شترهای پر تولید شیری فراهم شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به جمعیت ۷۵هزار نفری شتر در استان گفت: هم اینک ۵۳ واحد پرورش شتر شیری کوچک روستایی با ظرفیت ۹۰۰ نفر شتر، پنج واحد پرواربندی صنعتی شتر و ۱۳واحد پرواربندی کوچک روستایی با ظرفیت هزار و ۱۰۰ نفر شتر در این نقطه از ایران اسلامی فعال است.
گفتنی ست شیر شتر طلای سفید بیابان در مقایسه با شیر گاو از آهن، پتاسیم، کلسیم و سدیم بسیار بیشتری دارد برای درمان بیماری‌هایی نظیر یاب، سرطان ، آلزایمر، هپاتیت، دیابت و زخم معده و سل کاربرد فراوانی دارد.