گنبدکاووس گرم‌ترین شهر کشور

گنبدکاووس گرم‌ترین شهر کشور

محمدرضا رحمان‌نیا معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به اینکه امروز گنبدکاووس گرم‌ترین شهر کشور بود، گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی از فرداشب دمای هوا در استان تا ۱۶ درجه کاهش می‌یابد و احتمال آبگرفتگی معابر در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز گنبدکاووس گرم‌ترین شهر کشور بود، افزود: دمای حداکثر شهر گنبدکاووس امروز پنجشنبه به ۳۸.۵ درجه سلسیوس رسید که در ۲۶ سال گذشته در ماه آبان بی‌سابقه بوده است. دمای هوا در انبارالوم و کلاله هم به ۳۷.۲ رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: سامانه سرد بارشی از جمعه شب استان گلستان را تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر برساعت، بارندگی متناوب، رعد وبرق، مه غلیظ، کاهش دما تا ۱۶ درجه سلسیوس و باتوجه به برودت هوا در نواحی مرتفع ریزش پراکنده برف، احتمال تگرگ پراکنده خواهد شد.

وی گفت: اوج فعالیت بارشی سامانه در روز شنبه است و آبگرفتگی برخی معابر عمومی دور از انتظار نیست و این سامانه به تدریج از روز یکشنبه استان را ترک می‌کند.

رحمان‌نیا افزود: بیشینه سرعت باد نزدیک ساحل ۵۵ و دور از ساحل نیز گاهی بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود. فعالیت این سامانه ناپایدار به تناوب تا صبح روز یکشنبه تداوم دارد و با توجه به این شرایط همه فعالان دریایی، صیادان به ویژه صیادان پره، پرورش‌دهندگان میگو، گردشگران دریایی و دریابانان نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را انجام دهند.