گرگان و گلستان بهترین ظرفیت گردشگری بین‌المللی را دارد/ گردشگران ۱۹۰ کشور برای ورود به ایران نیاز به ویزا ندارند مشاور وزیر امور خارجه:

گرگان و گلستان بهترین ظرفیت گردشگری بین‌المللی را دارد/ گردشگران ۱۹۰ کشور برای ورود به ایران نیاز به ویزا ندارند

مشاور وزیر امور خارجه گفت: با اقدامات انجام شده، گردشگران ۱۹۰ کشور برای ورود به ایران نیاز به ویزا ندارند و با طی تشریفات ساده می‌توانند پس از ورود به مرزهای کشور در کمترین زمان وارد کشور شوند و استان‌ها باید برای جذب گردشگر از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

به گزارش صحرانیوز ، حسن قشقاوی صبح امروز در دیدار با شهردار گرگان که به دعوت شهرداری گرگان و با تلاش دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در راستای چگونگی تعامل در راستای توسعه گردشگری بین‌المللی برگزار شد، اظهار کرد: من گرگان و گلستان را به خوبی می‌شناسم و باورم این است که گرگان و گلستان بهترین جاذبه گردشگری را دارا است.

وی ادامه داد: گرگان و گلستان سمبل ارزشمندی از همبستگی مذهبی و قومی است که می‌تواند بهترین جاذبه گردشگری و فرهنگی باشد و یک توریست از هر لحاظ می‌تواند از جاذبه‌های گرگان و گلستان استفاده کند.

مشاور وزیر امور خارجه تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب ما در دوران فعالیت در وزارت امور خارجه این بوده که ۱۹۰ کشور دنیا برای حضور در ایران نیاز به ویزا ندارند و با ثبت در سامانه مشخص و دریافت کد رهگیری بلافاصله پس از ورود از طریق مرزهای کشور در کمترین زمان ممکن می‌توانند وارد کشور شوند و از جاذبه‌های گردشگری استفاده کنند.

قشقاوی بیان کرد: گرگان و گلستان اگر می‌خواهد در این زمینه موفق باشد و از این ظرفیت استفاده کند باید بتواند با بهره‌گیری از تکنولوژی روز و معرفی جاذبه‌ها و توانمندی‌ها گردشگری خارجی را به این استان جذب کند.

وی اضافه کرد: توسعه پروازها، معرفی گرگان و گلستان در فضای مجازی به زبان‌های مختلف، توسعه زیرساخت‌ها و بهره‌گیری از علوم روز در توسعه گردشگری بهترین راه جذب گردشگر و توسعه این صنعت مهم در گلستان است.

مشاور وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: ما راهی جز توجه به بخش خصوصی در توسعه کشور به ویژه توسعه بخش خصوصی نداریم و باید سرمایه‌گذار را با فرش قرمز به شهرمان جذب کنیم و با سخاوتمندی اجازه دهیم او از این سرمایه‌گذاری سود ببرد چون سود بردن سرمایه‌گذار باعث تداوم سرمایه‌گذاری و توسعه شهر و استان خواهد شد.

قشقاوی تاکید کرد: سخاوتمندی و مهمان‌نوازی ما برای مردم دنیا جذاب است و همین امر باعث می‌شود هر گردشگری که به ایران و استان گلستان و گرگان بیاید، پس از بازگشت به کشورش، این کشور و استان را به خوبی به مردم کشورش معرفی کند و به طور قطع باعث توسعه گردشگری در کشور خواهد شد.

وی گفت: توصیه من به مسوولان به ویژه در حوزه گردشگری این است که سفر را تنها برای سفر نخواهید و قبل از سفر به کشوری به خوبی در خصوص آن کشور اطلاعات کسب کنید و حتی در سفر هم به دنبال دستاوردهای مهم و اساسی باشید تا در استان و شهر خودتان بتوانید آن دستاوردها را با بومی‌سازی عملی کنید.

مشاور وزیر امور خارجه با تقدیر از اقدامات شهردار گرگان در توسعه گردشگری در گرگان به ویژه اجرای پیاده‌راه در پارک جنگلی النگدره، تصریح کرد: اقدامات در شهر برای جذب گردشگری نیاز نیست بزرگ و با هزینه بالا باشد و می‌توان با هزینه‌های کم اما هوشمندانه و هدفمند اتفاقات خوبی را رقم زد.

قشقاوی وجود پارک، کوه، جنگل، دریا و رودخانه در گرگان و در اطراف گرگان را بهترین ظرفیت برای ایجاد شوق و انگیزه حضور گردشگران بیان‌المللی دانست و بیان کرد: این ظرفیت‌ها برای بسیاری از کشورها و حتی استان‌های کشور یک آرزو است اما گرگان این ظرفیت‌ها را به لطف پروردگار بزرگ دارد و باید قدر این داشته‌ها را دانست.

قشقاوی در پایان بیان کرد: ظرفیت دانشگاه‌های کشور را جدی بگیریم زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها هستند که روابط علمی بسیار خوبی با دانشگاه‌های بزرگ دنیا را دارند و می‌توان با علم دانشگاهیان و تجربه عملی جوانان کشور و تجربه کشورهای دنیا، پله‌های ترقی را با سرعت طی کنیم.