گرامیداشت یاد و خاطر امام راحل,که نظام اسلامی را پایه گذاری نمود ، مصداق شکرگذاری نعمتهای الهی است

گرامیداشت یاد و خاطر امام راحل,که نظام اسلامی را پایه گذاری نمود ، مصداق شکرگذاری نعمتهای الهی است

حجت السلام شیخی: گرامیداشت یاد و خاطر امام راحل ، این مرد بزرگی که دنیا را متحول نمود و نظام اسلامی را پایه گذاری نمود ، مصداق شکرگذاری نعمتهای الهی و زنده نگه داشتن ارزشهای الهی است.

به گزارش صحرانیوز ؛ امام جمعه انبارالوم در خطبه های نمازجمعه این هفته در مصلی المهدی(عج) شهر انبارالوم ، خود و مؤمنین نمازگزار را به رعایت نظم در کارها و تقوای الهی در اُمور سفارش نموده و بر دوری از گناه و مراقبت از اعمال و رفتار و اجتناب از تجاوز از حدود الهی تأکید کرد.

محمد شیخی در ادامه افزود :آن چیزی که در ماه مبارک رمضان مغتنم است ، تقوای است. روزه گرفتن باعث تقوا و رسیدن به معرفت الهی می گردد. از فرصت خوبی که در ماه مبارک رمضان برای ما مهیّا است ، استفاده کنیم و با اعتکاف در مساجد و احیاء و شب زنده داری در شبهای قدر ، برای اعتلای روح و روان خود و تقرب به خداوند متعال بیشترین بهره را ببریم.

امام جمعه انبارالوم گفت : خداوند در قرآن مجید فرموده است: « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِر ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلًا. ای کسانی که ایمان آورده‌اید خدا را اطاعت کنید و پیامبر و اولیای امر خود را اطاعت کنید. پس هر گاه در امری اختلاف نظر یافتید اگر به خدا و روز بازپسین ایمان دارید آن را به خدا و پیامبر عرضه بدارید این بهتر و نیکفرجام‌تر است ». این آیه نشان می دهد که انسانها باید در تمام امور از حداوند متعال اطاعت کنند و همچنین از رسول خدا و کسانی که از جانب خداوند سرپرستی و زعامت امّت را بر عهده دارند ، اطاعت و پیروی کنند ، و برای برطرف نمودن اختلافات به حکم خدا و پیامبر خدا باید مراجعه نمود.

حجت السلام شیخی در پایان با تسلیت سالگرد رحلت امام راحل و تبریک قیام شکوهمند ۱۵ خرداد گفت: گرامیداشت یاد و خاطر امام راحل ، این مرد بزرگی که دنیا را متحول نمود و نظام اسلامی را پایه گذاری نمود ، مصداق شکرگذاری نعمتهای الهی و زنده نگه داشتن ارزشهای الهی است. انقلابی که امام خمینی (ره) پایه گذاری نمود ، متعلق به پابرهنگان و کوخ نشینان است و مسئولین بدانند که جایگاهها و مناصبی که دارند ، ثمرهء خون شهدایی است که در راه امام و تحت فرمان امام برای پیروزی انقلاب جان عزیز خود را ایثار نمودند. امام راحل پیوسته سفارش می نمود که مسئولین طوری عمل کنند و احکام و قوانینی وضع نمایند که به نفع مردم جامعه باشد. امام عزیز از هیچکس ترسی نداشت و پیوسته به خداوند متعال اتّکاء می نمود. چون توسط خداوند متعال یاری و حمایت می شد ، از شرق و غرب و کشورهای استعمارگر هیچ واهمه ای نداشت.