چهارمین اجلاسیه استانی نماز در آق‌قلا برگزار می‌شود

چهارمین اجلاسیه استانی نماز در آق‌قلا برگزار می‌شود

معاون استاندار گلستان از برگزاری چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق‌قلا خبر داد.

به گزارش صحرانیوز ، به‌نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان آق‌قلا، محمود ربیعی در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آق قلا با محوریت هماهنگی برگزاری چهارمین اجلاس استانی نماز، پایه و اساس حکومت اسلامی را مبانی دینی و قرآنی دانست و اظهار داشت: امام راحل، مقام معظم رهبری و روحانیت، مدیریت و سکاندار نظام را عهده‌دار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از برگزاری چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا خبر داد و بر کیفیت بخشی، بانشاط برگزار شدن همراه با معنویت این مراسم تاکید کرد.

وی برگزاری اجلاسیه استانی نماز همزمان با ۱۲ ربیع الاول (میلاد پیامبر گرامی اسلام) و آغاز هفته وحدت را به فال نیک گرفت و هدف از برگزاری آن در شهرستان وحدت‌بخش آق‌قلا را تقویت فرهنگ نماز و نمازخوانی در بین آحاد مختلف جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان دانست.

امانگلدی ضمیر فرماندار آق قلا نیز در این جلسه وجود ۲۳۶ باب مسجد در شهرستان آق قلا را آمار بسیار مطلوبی در برپائی نمازجماعت و تدین بالای مردم منطقه به آموزه‌های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی دانست و افزود: در شهرهای آق قلا و انبارالوم ۷۲ مسجد وجود دارد که از این تعداد، ۶۹ مسجد اهل سنت و ۳ مسجداهل تشیع نماز جماعت را برپا می‌کنند. ۱۶۴ مسجد هم در روستاهای بخش مرکزی و وشمگیر شهرستان آق قلا وجود دارد که ۱۴۵ مسجد اهل سنت و ۱۹ مسجد اهل تشیع است.

وی تعداد حوزه‌های علمیه در شهرستان آق‌قلا را ۱۹ حوزه اعلام کرد و از تشکیل ستاد اوقات فراغت و تعامل آن با مکتب‌خانه‌ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بین نوجوانان و جوانان خبر داد.

ضمیر اشاره‌ای به برگزاری یادواره شهدای اهل سنت اجلاسیه ۴ هزار شهید استان در شهرستان آق‌قلا داشت و حضور بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این مراسم را از تجارب ارزنده شهرستان در برگزاری مراسمات ملی و استانی دانست و از آمادگی کامل مجموعه دستگاههای اجرایی و ائمه جمعه و جماعات در برگزاری هرچه باشکوه تر چهارمین اجلاسیه استانی نماز در این شهرستان خبر داد.