همایش بین‌المللی «مجاهدان در غربت»در دامغان برگزار شد هم‌زمان با شب شهادت امام رضا (ع):

همایش بین‌المللی «مجاهدان در غربت»در دامغان برگزار شد

همایش بین‌المللی «مجاهدان در غربت» با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، اندیشمندان اسلامی و شخصیت‌های کشوری و لشکری در دامغان و هم‌زمان با شهادت غریب‌الغرباء، امام رضا (ع) برگزار شد.

به گزارش صحرانیوز ؛ مراسم بزرگداشت مجاهدان در غربت با حضور اندیشمندان و فرهیختگان کشورهای اسلامی، خانواده‌های معظم ایثارگران، فرزندان شیخ زکزاکی، مبارزان یمن و بحرین، خانواده شهید حججی و … هم‌زمان با شب شهادت امام رضا (ع) برگزار شد.

قاری تانزانیایی در ابتدای مراسم به قرائت آیاتی از قرآن کریم پرداخت و گروه رزم‌نوازان لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود به اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

پرچم متبرک بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) نیز در این مراسم به سالن همایش آورده، چرخانده و زیارت شد و فضایی آکنده از عطر حرم رضوی ایجاد کرد؛ خدام بزرگوار امام رضا (ع) هم به نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی پرداختند.

علی حججی، فرزند شهید بزرگوار محسن حججی نیز در این مراسم با لباسی به رنگ مجاهدان، لباس رزمندگان بزرگوار سپاهی حاضر شده بود و حضور وی روی صحنه، اشک در چشمان حاضران ماندگار کرد.

پدر شهید حججی نیز با لباس خادمان حرم امن رضوی در این همایش حاضر شده بود؛ به نیت فرزند رشیدش که ارادت قلبی شدید به امام رضا (ع) داشته است.

دختر شیخ ابراهیم زکزاکی، روحانی شیعه و رهبر شیعیان نیجریه نیز در این مراسم حاضر بود.

تصریح فرمانده کل سپاه بر مقاومت و جهاد تا غلبه بر سلطه گران جاهلیت ثانی

پیام سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این همایش قرائت شد که بدین شرح است:

این بزرگداشت سخن از مقام شامخ و روایت حدیث نام‌آوران و بلندآوازگانی است که اینک مشی و طریقشان در جهان، مروج حرکت و گفتمانی گشته که آرزوی تمام انبیاء و اولیاء در طول تاریخ بوده است، گفتمانی که با عمق راهبردی و تعیین‌کننده خود و علیرغم خواست قدرت‌های استکبار، امت اسلامی را به‌سوی دروازه تمدن نوین اسلامی نوید بخشیده است.

به حول و قوه الهی این نهضت عظیم مبتنی بر ایمان، مقاومت و جهاد با غلبه بر سلطه گران جاهلیت ثانی می‌رود تا سنگرهای پوشالی ظلم و بیداد نمرودیان و فرعونیان دوران «نظام سلطه و شبکه صهیونیستی» فروریزد و آرمان «نجات محرومین و مستضعفان از بردگی نوین» را تحقق بخشد.

تاریخ سراسر افتخار شیعه هماره مزین به نام و یاد بزرگ‌مردان حماسه‌آفرینی است که در امتداد خط عاشورا با سپردن دل و روح به حقیقت اسلام و مجاهدت‌های به هنگام و برافراشتن پرچم مقاومت و ایستادگی، جز به اعتلای اسلام ناب محمدی نیندیشند.

بی‌شک این مهم ثمره جان‌فشانی و مجاهدت‌های شهیدان والامقامی از مقاومت، همچون «مغنیه‌ها، حججی‌ها» و ایستادگی و صلابت مبارزان نستوهی همچون «شیخ بزرگوار زکزاکی» و هزاران مجاهد فی سبیل الله دیگری است که امروز، اسلام انقلابی را در هندسه نظام جهانی بر مدار فضیلت و سریر اقتدار نشانده‌اند.

دلیر مردانی از جنس جهاد و شهادت که هیچ‌گاه تعلقات و حصارهای مجازی و مرزهای جغرافیایی نتوانست مانع از انجام رسالت بزرگ و تاریخی‌شان شود.

این‌جانب ضمن تجلیل از مقام گران‌قدر شهدا، جانبازان، اسراء و آزادگان سرافراز جبهه مقاومت در اقصی نقاط جهان اسلام، ایثار و فداکاری خانواده‌های معزز آنان را که اینکه رسالت ارزشمند ترویج مشی و سیره آن عزیزان را بر دوش دارند ارج نهاده و دست آن‌ها را به پاس صبر و مجاهدت‌های خاموششان می‌بوسم.

لازم می‌دانم از همه دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان این مراسم که با دغدغه مقدس و انقلابی خود در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تلاش می‌نمایند، صمیمانه قدردانی نمایم.

از خداوند متعال تداوم راه عزت‌آفرین شهیدان را برای همگان در سایه‌سار توجهات حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) و زعامت حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مسألت دارم.