هفته سی و سوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد

هفته سی و سوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد

هفته سی و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۶۳ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش صحرانیوز ، در هفته سی و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۶۳ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۹۵ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب آرای گزل زودتر از خط پایان گذشت و یعقوب انفاس با اسب بچه کولاک و جواد آچاک با اسب ملیله به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب حیران عنوان اول را به دست آورد و مهران صالحی فر با اسب سامین و پیمان قلرعطا با اسب باب جوی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد داخلی سه تا ۶ ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب سریک موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاری زاده با اسب کاررا و جواد آچاک با اسب پهلوان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب روجیک زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب چکامه و ستار مهرانی با اسب استیو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد داخلی سه تا ۶ ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب نیمار نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب مگارا و رامین قهرمانی با اسب رویال دیاموند نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ابوطالب چاری زاده با اسب مبارک موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب دومنیک و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های ترکمن سه تا هفت ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب آتا بیک موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آتابای با اسب یل فام و بنیامین جرجانی با اسب گلشاد گز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

کمال دلیجه عطا و ابوطالب چاریزاده بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته سی و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، کمال دلیجه عطا و ابوطالب چاریزاده هر کدام با کسب یک مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند، رامین قهرمانی یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و نادر صالح پور، امیر مختومی، نورمحمد بهادر و محمد خوجملی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته سی و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.