نماینده مردم گرگان در مجلس در نشست نخبگان دانشگاهی حاضر نشد چشم‎انتظاری دانشجویان نخبه بسیجی گلستان

نماینده مردم گرگان در مجلس در نشست نخبگان دانشگاهی حاضر نشد

دانشجویان نخبه بسیجی و دانشگاهی از رفتار نماینده مردم و گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی و عدم حضورش در نشست مطالبه‎گری هماهنگ شده غافلگیر شدند!

به گزارش صحرانیوز ، بنا بود امروز بر اساس سلسله نشست‎هایی که شورای تبیین مواضع بسیج کشور برنامه‎ریزی کرده بود در گرگان یکی از نمایندگان مجلس با این نخبگان دانشگاهی برای شرایط پیش آمده در کشور نشستی داشته باشد و دانشجویان نخبه نیز راهکارهای خود را ارائه دهند اما در زمان این نشست، دانشجویان بسیجی برنامه‎ریز این جلسه از سفر نماینده مردم گرگان و آققلا در مجلس شورای اسلامی به خارج از کشور غافلگیر شدند.

حسینی، یکی از فعالان بسیج دانشجویی استان گلستان در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: با هر دو نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی آقایان هزارجربیی و تربتی‎نژاد برای نشست دانشجویان نخبه بسیجی ارتباط گرفته شده و آقای هزارجربیی بیان کردند که امروز نمی‎توانند در این نشست شرکت کنند و در هفته آینده با دانشجویان دیدار خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اما بنا بود آقای تربتی‎نژاد در این نشست حضور داشته باشد و با نامه‎ای که به دفتر ایشان ارسال کردیم و ارتباطی که با این نماینده مجلس برقرار شد هیچ چیزی مبنی بر آنکه امروز در این نشست نخواهد آمد و یا در این نشست حضور پیدا نمی‎کنند، مطرح نشد.

این فعالان بسیج دانشجویی گلستان گفت: بنا بود امروز این نشست با نمایندگان مجلس با حضور فرهیختگان دانشگاهی و نخبگان بسیجی برگزار شود که متاسفانه نمایندگان مجلس حضور پیدا نکردند و نماینده مجلس و دفترشان هیچ عکس‎العملی در مورد این جلسه نشان ندادند.

وی یادآور شد: امروز موضوعات اقتصادی و معیشتی و مطالبه‎گری در لایحه‎ها و طرح‎هایی که در مجلس قرار است به رای گذاشته شود مانند FATF و سی‎جی‎تی که مکمل بحث‎های اقتصادی است بنا بود با حضور نمایندگان مجلس مطرح شود و راهکاری از سوی نخبگان دانشگاهی برای این نابه‎سامانی‎ها ارائه شود.

سجاد شعبانی یکی دیگر از دانشجویان که در این نشست حضور پیدا کرده بود به خبرگزاری فارس می‎گوید، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و قرارگاه «شهید احمدی‎روشن» پیش‎بینی شده بود و در برخی از استان‎ها نیز برگزار شده بود.

وی تصریح کرد: در دو هفته تعطیلی مجلس شورای اسلامی بنا بود که دوستان در این جلسه حضور یابند و نامه‎نگاری‎های پیش از این نیز با دفتر آقای تربتی‎نژاد برقرار شده بود و امروز به ما قول داده بودند که در این جلسه حضور پیدا کنند و صبح امروز در یک تماسی که پیگیری داشتیم متوجه شدیم که نماینده مجلس به خارج از کشور سفر کرده است.

شعبانی یادآور شد: برخی از راهکارها در بسیج علمی دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفته و امید داریم پس از سفر به این گونه نشست‎ها بیایند تا دانشجویان بتوانند راهکار خود را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بسیج نهادی است که خط و ربط سیاسی ندارد و اصل نظام و انقلاب برایش مهم است،ابراز کرد: این انتظار را از نمایندگان مجلس داریم که با جلسات گفتمانی و مشورتی که با دانشجویان بسیجی دارند تا برخی از راهکارها و مسائل آشنا شوند.

گفتنی است پیش از این نیز بسیاری از فعالان رسانه‎ای استان گلستان از عدم پاسخگویی نمایندگان گلایه داشتند و همچنین مردم مناطق محروم استان از جمله روستای «سلیمان‎تپه» و کوی «عرفان» به عدم پاسخ درخواست حضور این نمایندگان برای شنیدن مشکلاتشان معترض بودند.