نشست هم اندیشی بررسی مشکلات زیست محیطی در منطقه سیستان برگزار شد مدیر کل محیط زیست سیستان بلوچستان:

نشست هم اندیشی بررسی مشکلات زیست محیطی در منطقه سیستان برگزار شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان از برگزاری نشست هم اندیشی با ائمه جمعه و جماعات، فرهیختگان، دانشگاهیان و سازمان های مردم نهاد در منطقه سیستان خبر داد.

به گزارش صحرانیوز  به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان اظهار داشت: مشکلات زیست محیطی امروز و فردای منطقه سیستان باید عالمانه حل شود، زیرا مواجهه غیرعلمی و غیرمدبرانه با مشکلات موجب پیچیده و افزون شدن آنها می شود.

وی افزود: در حقیقت محیط زیست یک حوزه فرابخشی است و فقط متعلق به سازمان محیط زیست نیست، بلکه همه صاحب نظران و مردم باید در حل این مشکلات و معضلات در کنار هم حرکت کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان ادامه داد: در همین راستا اولین نشست هم اندیشی ائمه جمعه و جماعات و فرهیختگان دانشگاهی با محوریت بررسی کمبود منابع آبی و گرد و غبار منطقه سیستان با حضور ائمه جمعه و جمات شهرهای حوزه سیستان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، مسئولین ادارات ذیربط، فرهیختگان، صاحب نظران و نمایندگان سازمان های مردم نهاد در سالن جلسات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل برگزار شد.

وی بیان داشت: تریبون نماز جمعه و ائمه جماعات یک پتانسیل برای سازمان حفاظت محیط زیست است و می بایست از این توان در راستای هم افزایی و آموزش اقشار مختلف بهره برد.

پورمردان گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این نشست، دستیابی به یک برنامه جامع در خصوص کاهش معضلات زیست محیطی که گریبان گیر مردم این منطقه شده است می باشد.

وی تصریح کرد: ما تلاش داریم تا با اخذ نقطه نظرات مسئولین، صاحب نظران، دانشگاهیان و سازمان های مردم نهاد در پایان این نشست ها بتوانیم یک برنامه علمی و قابل اجرا در راستای مدیریت صحیح منابع موجود و کاهش پدیده گرد و غبار در سیستان را با همراهی و همکاری ارگان های ذیربط اجرایی کنیم.