نامه وزیر آموزش و پرورش به رهبر معظم انقلاب، وزیر ارشاد، وزیر صنعت و رئیس سازمان صدا و سیما در پی تبلیغات ناسالم و پرتعداد موسسات در رسانه‌ها:

نامه وزیر آموزش و پرورش به رهبر معظم انقلاب، وزیر ارشاد، وزیر صنعت و رئیس سازمان صدا و سیما

وزیر آموزش وپرورش از ارسال نامه های جداگانه ای به رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، وزیر ارشاد، وزیر صنعت و رئیس سازمان صدا و سیما در مورد تبلیغات ناسالم و پرتعداد موسسات در رسانه‌ها خبر داد.

به گزارش صحرانیوز  و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در راستای اقدامات آموزش و پرورش برای اضطراب‌زدایی از کودکان و بازگرداندن شادی و نشاط به مدارس، از تقدیم نامه‌ای به محضر رهبر معظم انقلاب، در مورد تبلیغات ناسالم موسسات در رسانه ها و دستورات موثر مقام معظم رهبری در این باره خبر داد.

بطحایی، با اشاره به ۴ اقدام ویژه برای اضطراب زدایی از کودکان و بازگرداندن شادی و نشاط به مدارس اظهار داشت: چندی پیش نامه‌ای به محضر رهبر معظم انقلاب در خصوص تبلیغات پرتعداد و ناسالم برخی مؤسسات در رسانه‌ها نوشتم که مورد لطف و نظر مساعد ایشان قرار گرفت و دستورات مؤثری در این خصوص صادر نمودند.

‌وی افزود: از وزارت ارشاد و برادرم جناب دکتر صالحی خواسته‌ام تا صدور مجوز برای کتب کمک‌درسی را منوط به تائید کارشناسان آموزش‌وپرورش نماید.

‌ وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: به برادر عزیزم مهندس رحمانی وزیر محترم صنعت نیز اعلام کردم که ازنظر وزارت آموزش‌وپرورش تخصیص ارز دولتی و حمایتی برای کاغذ کتب کمک‌درسی هیچ توجیهی ندارد و ارز مربوط صرف تأمین سایر اقلام شود.

‌بطحایی در ادامه خاطرنشان کرد: در نامه‌ای به برادر عزیزم دکتر علی عسگری با استناد به نص صریح قانون خواسته‌ام هرگونه تبلیغات در این زمینه با مجوز وزارت آموزش‌ و پرورش انجام پذیرد.