موسسه نی زار از چاپ یک کتاب ادبی در سال حمایت خواهد کرد

موسسه نی زار از چاپ یک کتاب ادبی در سال حمایت خواهد کرد

مدیر دفتر شعر و ادب موسسه فرهنگی، هنری نی زار گفت: این موسسه در سال جاری آمادگی چاپ کتاب از هنرمندان، نویسندگان و پژوهشگران منطقه سیستان را دارد.

به گزارش صحرانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نی زار ، محمدرضا رضایی روز شنبه در نشست با فعالان حوزه قلم سیستان در موسسه فرهنگی، هنری نی زار افزود: بدلیل هزینه بالا و فرآیند اداری انتشار کتاب و مجموعه اشعار بسیاری از نویسندگان و شاعران آثار ارزشمندی آماده انتشار دارند که تاکنون موفق به چاپ آن نشده اند.

وی تصریح کرد : موسسه نی زار با حمایت از این افراد به ویژه نویسندگان و شاعران جوان بدنبال چاپ آثار آن ها است.

مدیر دفتر شعر و ادب موسسه فرهنگی، هنری نی زار اظهارداشت: موسسه نی زار در حمایت از هنرمندان، نویسندگان و پژوهشگران تاکنون دو دوره جایزه فرهنگی فرخی سیستانی شاعر نامی ایران برگزار کرده است.

وی ادامه داد: موسسه نی زار با استفاده از تمام ظرفیت های فرهنگی و هنری منطقه سیستان فارغ از هر گونه دسته بندی های گروهی، جناحی مرسوم حمایت می کند.

رضایی تاکید کرد : گردهمایی اهالی فرهنگ و هنر باعث هم افزایی، نتایج تاثیرگذار و تاثیرات مستقیم و ارزنده در جامعه می شود به طوری که این موسسه به صورت ماهانه دورهمی های فرهنگی برگزار می کند تا از این طریق استعداد و ظرفیت جوانان هنرمند شناخته شود و با راهنمایی اساتید این حوزه امکان ظهور و بروز بهتری پیدا کند.

وی گفت: موسسه فرهنگی، هنری نی زار با هدف غنا بخشیدن به فعالیت های خود تاکنون دفاتر شعر و ادب، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و موسیقی را با رویکرد تخصصی ایجاد کرده است.

مهدی کشته گر نیز در ادامه تاکید کرد : از ابتدای شروع فعالیت رویکرد موسسه فرهنگی، هنری نی زار استفاده از ظرفیت های فرهیختگان و نخبگان فرهنگی بوده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری نی زار همگرایی و وحدت رویه در حوزه فرهنگ و هنر سیستان را خواستار شد و اظهار داشت: حمایت از فرهنگ و هنر منطقه سیستان سرلوحه کار موسسه فرهنگی، هنری نی زار قرار گرفته است به طوری که تاکنون این موسسه جشنواره ها، همایش ها، نمایشگاه آثار هنرمندان، نشست های ادبی مختلف برگزار کرده است.