منطقه آزاد سیستان فرصتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است حبیب الله دهمرده:

منطقه آزاد سیستان فرصتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است

نماینده مردم زابل، زهک  و هیرمند در مجلس شورای اسلامی می گوید با ایجاد منطقه آزاد در سیستان فرصت جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می شود.

به گزارش صحرانیوز ؛ حبیب الله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در مصوبه مجلس سیستان به منطقه آزاد تجاری تبدیل می شود، اظهار داشت: سیستان یکی از نقاط منحسر به فرد ایران است، چرا که در این منزفه مرز مشترک با کشور افغانستان داریم و می توانیم از ساده ترین تا پیچیده ترین اجناس را به این کشور صادر کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه افغانستان کالایی برای واردات به کشور ندارد بنابراین نباید نگران معکوس عمل کردن منطقه آزاد سیستان بود، بیان داشت: با توجه به ظرفیتی که این منطقه دارد باید تجارت را تسهیل کرد، حتی افغان ها اعلام آمادگی کرده اند که آنها نیز منطقه آزادی ایجاد کنند تا هر دو کشور منطقه آزاد داشته باشند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه بیش از ۸۰ درصد به افغانستان صادرات داریم، ادامه داد: بنابراین می توان برای افزایش صادرات به افغانستان و تامین نیاز داخلی در این منطقه کارخانه های ریز و درشت تاسیس کرد.

وی با بیان اینکه سیستان زیرساخت های لازم برای ایجاد منطقه آزاد را دارد، گفت: فرودگاه بین المللی، ایجاد بزرگراه های مناسب و راه اندازی راه آهن که به فرموده مقام معظم رهبری می تواند شرق کشور را متحول کند از جمله ظریف های این منطقه محسوب می شود.

دهمرده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به منطقه آزاد چابهار، بیان داشت: اتصال منطقه آزاد سیستان و چابهار که به مرزهای آبی و خشکی در اتباط هستند می توانند مکمل یکدیگر باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مرز یک فرصت است و در زمان تحریم ها از این ظرفیت استفاده شده است، گفت: در راستای اقتصاد مقاومتیف منطقه آزاد سیستان فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاران خارجی است، تجار افغانی علاقه بسیاری دارند که در ایران سرمایه گذاری کنند.