ملت ایران ثابت کرده است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند امام جمعه انبارالوم گفت:

ملت ایران ثابت کرده است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

ملت ایران با لطف و عنایت خداوند متعال ثابت کرده است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ایران و ملت ایران مقتدر است و ان شاء الله این اقتدار تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

به گزارش صحرانیوز ؛ حجت الاسلام حاج محمد شیخی امام جمعه انبارالوم در خطبه های نماز جمعه این هفته خود و مؤمنین نمازگزار را برعایت  تقوای الهی  و  نظم در کارها  سفارش نموده و بر دوری از گناه و مراقبت از اعمال و رفتار و اجتناب از تجاوز از حدود الهی تأکید نمودند.

وی افزود : اسلام برای زنان و بانوان حقوقی تعیین نموده است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: از خدا در بارهء حقوق زنان بترسید و مراقب باشید که حقوق آنان را ضایع و تباه نکنید. زنان امانتهایی هستند که خداوند در زندگی همراه و شریک زندگی شما قرار داده است.

امام جمعه انبارالوم ادامه داد : لذا بهترین افراد ، کسانی هستند که برای خانوادهء خود بهترین مرد باشند. به زنان ظلم نمی کنند ؛ مگر افراد پست و لئیم که به دنیا و آخرت خویش اهمیّت نمی دهند. باید مردان به زنان خویش در امور خانه و خانواده کمک کنند و آنان را یاری نمایند. اگر مردی به همسرش طلم نماید ؛ تا زمانی که همسرش از او راضی نشود ، خداوند هیچ عبادت و کار نیکی را از او قبول نخواهد نمود.

حاج محمد شیخی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و پرورش , گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی در روزهای اخیر مطالب ارزشمندی  در خصوص آموزش و پرورش و برنامه ریزی درست و صحیح در این باره بیان نمودند. برنامه ریزی درست و صحیح برای تربیت و هدایت نسل آینده ، استفاده از امکانات و فرصتهای موجود از ضروریات برنامه های این وزراتخانه باید باشد. مقام معظم رهبری در خصوص سند ۲۰۳۰ نیز نکاتی را بیان نمودند و تأکید نمودند که نباید هیچیک از برنامه های آموزش و پرورش با این سند منطبق شود.

امام جمعهء انبارالوم در خصوص سخنان زشت و ادبیات خارج از عرف دیپلماتیک رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام تأکید کردند: کشور آمریکا فکر می کند که ایران هم مانند بعضی از کشورهای عربی منطقه هستند ، که آمریکا با هر زبان و ادبیاتی می تواند با آنان سخن بگوید ؛ در حالیکه ملت ایران با لطف و عنایت خداوند متعال ثابت کرده است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ایران و ملت ایران مقتدر است و ان شاء الله این اقتدار تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد : موضوع مهم دیگری که در سخنان رهبر معظم انقلاب وجود داشت ، بحث خروج آمریکا از برجام بود. معظم له اعلام داشتند: کشورهای اروپایی نیز مثل آمریکا قابل اعتماد نیستند. اینها هیچوقت آمریکا را رها نمی کنند و بسمت ما  نمی آیند. انگلیس و فرانسه و آلمان هیچوقت آمریکا را رها نمی کنند. اگر این کشورها تضمین هایی ارائه دادند که به تعهدات خود عمل می کنند ، شما هم همراه شوید ؛ ولی من اعتمادی به این کشورها ندارم.

حجت الاسلام شیخی خاطر نشان کرد : لذا ضروری است که مسئولین جمهوری اسلامی توجه کنند و دوباره فریب نخورند. اگر در بحث برجام به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه می کردند ، امروز گرفتار برنامه های هیجانی و جنگ روانی آمریکا نبودند. اگر مسئولین درک درستی از وضعیت داشته باشند ، و بخواهند که کشور مقتدر بماند ، باید گوش بفرمان مقام معظم رهبری باشند.