مستندسازان ایرانی با تولیدات خود دروغ رسانه‌های غربی را در جهان افشاگری کنند. کارشناس فرانسوی در گرگان:

مستندسازان ایرانی با تولیدات خود دروغ رسانه‌های غربی را در جهان افشاگری کنند.

مستندساز فرانسوی گفت: مردم فرانسه می‌دانند اطلاعاتی که دولت فرانسه از طریق تلویزیون می‌دهد دروغ است، تلویزیون فرانسه مانند طوطی تکرار می‌کند که ایران تروریست است، لذا باید مستندسازان ایرانی با تولیدات خود دروغ این رسانه‌ها را در جهان افشاگری کنند.

به گزارش صحرانیوز ، ماریا پومیه  در سلسله نشست‌های «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» در استان گلستان اظهار کرد: فرانسه در جنگ دوم پیروز نبود و رابطه فرانسه و آمریکا از آنجا بسیار پایدار شده است، فرانسه کشوری اشغال شده توسط آمریکا است، دست فرانسه در قضیه برجام بسته است، فرانسه دقیقا سیاست آمریکا را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر فرانسه تغییر سیاست دهد احتمال دارد لابی صهیونیست دچار مشکل شود این سیاست آمریکاست که فرانسوی‌ها را درگیر جنگ کرده است، جنگ سوریه دقیقا همان چیزی بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند, جنگ لیبی هم برای منافع اسرائیل بوده است.

استاد سابق کالج سنت ماری آیندیانا افزود: آن جنگی که در ساحل عاج اتفاق افتاد سیاست فرانسه نبود بلکه باعث آن آمریکا بود، خیلی بهتر است که فرانسه به دنبال منافع خودش باشد.

پومیه در خصوص واکنش مردم فرانسه در زمینه انتقال سفارت آمریکا به قدس بیان کرد: واکنش فرانسوی‌ها به این قضیه احساس همدردی با فلسطینی‌هاست , قصد آنها این است نقابی که روی این قضیه وجود دارد را بردارند، ترامپ در این قضیه بسیار ناکارآمد و ناوارد است و نمی‌داند نتیجه آنچه که می‌خواهد نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نظر سازمان ملل و یونسکو دفاع از حقوق فلسطین در این قضیه است، گفت: ما در یک شرایط بحرانی هستیم به دلیل اینکه احتمال دارد همه چیز به هم بریزد.

استاد دانشگاه سابق سوربن با تصریح این نکته که فرانسه اطلاعات اتمی ایران را به اسرائیل داد، اظهار کرد: ارائه اطلاعات اتمی ایران توسط فرانسه به اسرائیل, هدیه فرانسه به این کشور بود که بدون رد و بدل هیچ هزینه‌ای انجام گرفت.

پومیه با اشاره به وارونه نشان دادن قضیه جنگ سوریه در رسانه‌های فرانسه گفت: تلویزیون خوراک خبری دروغ و غلط را در این زمینه به مردم ارائه می‌دهد، کارشناسانی که به تلویزیون فرانسه دعوت می‌شوند افراد عصبانی هستند برای اینکه چیزهای دیکته شده را که خودشان نمی‌خواهند باید در رسانه مطرح کنند.

وی بیان کرد: افراد جوان تلویزیون فرانسه را نگاه نمی‌کنند و اطلاعات خود را از طریق اینترنت افزایش می‌دهند تلویزیون برای ما است که سنی از ما گذشته است.

این مستندساز فرانسوی گفت: مردم فرانسه می‌دانند اطلاعاتی که دولت فرانسه از طریق تلویزیون می‌دهد دروغ است، تلویزیون فرانسه مانند طوطی تکرار می‌کند که ایران تروریست است، لذا باید مستندسازان ایرانی با تولیدات خود دروغ این رسانه‌ها را در جهان افشاگری کنند.