مراسم اهدای دو هزار فقره از اسناد اراضی و املاک علوی در مسجد جامع  شهر انبارالوم برگزار خواهد شد آغاز طرح اهدای اسناد اراضی کشاورزی بنیاد مستضعفان :

مراسم اهدای دو هزار فقره از اسناد اراضی و املاک علوی در مسجد جامع  شهر انبارالوم برگزار خواهد شد

مدیرکل امور استان‌های سازمان اموال و املاک بنیاد گفت: برای اولین بار در اجرای طرح محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای مناطق کم برخوردار و محروم کشور ۱۳۸۰ فقره از اسناد اراضی کشاورزی علوی به صورت کاملا رایگان به مردم شهرستان آق قلا در استان گلستان واگذار می‌شود.

 

به گزارش صحرانیوز ، مسعود بهادران در خصوص اهدای رایگان ۱۳۸۰ فقره زمین کشاورزی به مردم گلستان گفت: با اجرای چهل و هشتمین مرحله از واگذاری اسناد املاک و اراضی علوی، دو هزار سند به صورت صد در صد رایگان به مردم شریف شهرستان آق قلا در استان گلستان در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷ تقدیم می‌شود.

بهادران با اشاره به این که از این ۲ هزار فقره سند که مساحت کل آن ۱۹۳۴ هکتار و ۳۱۸ میلیارد ریال ارزش دارد، ۱۳۸۰ فقره آن مربوط به اراضی کشاورزی است که اهدای این اراضی، برای نخستین بار با این تعداد در این طرح بزرگ ملی و محرومیت زدایی تقدیم کشاورزان عزیز مناطق کم برخوردار این منطقه خواهد شد.

وی مساحت اراضی کشاورزی را ۱۹۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: اراضی کشاورزی واگذار شده در این مرحله ۲۴۰ میلیارد ریال ارزش دارد و صد در صد رایگان است. سایر اسناد اهدایی نیز ۶۲۰ فقره است که کاربری مسکونی دارد و مساحت آن ۳۴ هکتار و ارزش تقریبی آن بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال است که کاملا رایگان اهداء خواهد شد.

مراسم اهدای دو هزار فقره از اسناد اراضی و املاک علوی با حضور رییس بنیاد مستضعفان به همراه معاونان، استاندار استان گلستان، نماینده، ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و جماعات اهل تسنن و تشیع و مردم عزیز منطقه بعد از ظهر ۱۸ اردیبهشت ماه سال‌جاری در مسجد جامع  شهر انبارالوم از توابع شهرستان آق قلا برگزار خواهد شد.