قوای سه گانهء کشور با هم متحد و همدل هستند/این شرایط سخت هم سپری خواهد شد

قوای سه گانهء کشور با هم متحد و همدل هستند/این شرایط سخت هم سپری خواهد شد

حجت الاسلام محمد شیخی : مجلس ، دولت و قوهء قضائیه با هم هستند ، متحد هستند. پس با همدلی و همفکری و اتحاد حتماً مشکلات حل شده و برطرف می گردد.

به گزارش صحرانیوز ؛ امام جمعهء انبارالوم در خطبه های این هفته نماز جمعه , ضمن تسلیّت بمناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع) ، اظهار داشتند: حتماً مؤمنین در این ایّام اقامهء عزا نمایند و در روز شهادت امام صادق (ع) ، روز دوشنبهء اینده ، دسته روی و مجالس خاصّ عزاء داشته باشند.

حاج محمد شیخی با اشاره به آغاز تعطیلات تابستانی مدارس و اوقات فراغتی که نوجوانان و جوانان دارند ، افزودند: با توجه به اینکه ایام فراغت دانش آموزان ، اوقات گرانبهائی است که باید برای آن ارزش قائل شد ، حتماً در کلاسهای فرهنگی و قرآنی شرکت کنند و از این کلاسها استفاده نمایند. زیرا معارف اهلبیت (ع) بسیار عمیق و گسترده است و ان شاء الله با حضور در کلاسهایی که در مصلّی و مسجد جامع تدارک دیده شده است ، بهرهء کافی و مناسب برده شود.

امام جمعهء بخش وشمگیر در ادامهء خطبه ، با تشریح مشکل کمبود آب آشامیدنی , آب کشاورزی و برق , گفت : با توجه به گفتهء کارشناسان ، نیاز به صرفه جوئی وجود دارد ، تا ان شاء الله بتوانیم بر این مشکل غلبه کنیم. خداوند نیز در قران مجید ما را به صرفه جوئی و پرهیز از اسراف دعوت کرده است. متاسفانه علی رغم اینکه استان گلستان ، استان ظاهراً سرسبزی است ، ولی متأسفانه جزء چهار استان کم آب و بحرانی کشور است. ما باید در این شرایط از کشت محصولاتی که مصرف آب بالائی دارند ، خودداری کنیم. از کاشت برنج (شالی) جلوگیری شود. مسئولین مدیریّت کنند و فقط از آب رودخانه برای کاشت شالی استفاده شود و مانع استفاده از آبهای زیرزمینی برای کاشت برنج شوند. مسئولین باید از هم اکنون بفکر اینده باشند. در چند سال آینده حتماً مشکل و بحران کم آبی و بی آبی جدّی تر خواهد شد و این مسئله را باید مدیریّت کنند. فقط به صدور بخشنامه و اخذ جریمه اکتفاء نکنند.

حجت الاسلام شیخی در خصوص مشکلات اقتصادی کشور, اظهار داشت: با توجه به اینکه ما از اول انقلاب با مشکل اقتصادی روبرو بودیم ، امّا در حال حاضر این مشکل شدیدتر و بیشتر شده است. یکی از دلایل ، تحریمهای اعمال شده از جانب آمریکا و متحدانش می باشد. اما ضعف در مدیریّت اقتصادی و منابع ، دلیل عمدهء مشکلات اقتصادی در کشور است. با یک تصمیم نادرست و غلط ، کشور دچار بحران و حوادث ناخوشایند می گردد. بخشی از مشکلات نیز مربوط به عدم نظارت بر بنگاههای اقتصادی می باشد ، که بعضی از افراد با توجه به رانتهایی که بخاطر ضعف مدیریت و تدابیر بوجود می آید ، به غولهای مالی و اقتصادی تبدیل شده اند و باعث گرفتاری کشور و مردم گردیده اند. باید با تدابیر نادرست و افراد رانتخوار مقابلهء شدید و برخورد قاطع قانونی و قضائی شود و از طریق دستگاههای قضائی در رسانه ها نیز اعلام و معرفی شوند. رهبر معظم انقلاب فرمودند: « حتماً با این افراد که مفسد اقتصادی هستند ، برخورد شود ». البته مردم هم می توانند در امر مبارزه با گرانی کمک کنند. اگر کالائی گران است ، نخرند و ذخیره نکنند و فقط برای مصرف روزانهء خود خریداری نمایند.

ایشان افزود :  کشور ما شرایط و دوران سخت زیادی را پشت سر گذاشته ، و به لطف خداوند این شرایط را هم سپری خواهد نمود. مجلس ، دولت و قوهء قضائیه با هم هستند ، متحد هستند. پس با همدلی و همفکری و اتحاد حتماً مشکلات حل شده و برطرف می گردد. اگر این مکشلات حلّ نشود ، بمعنای این است که یا در مدیریّت ضعیف هستند ، یا نمی خواهند مشکل حلّ شود. ولی ان شاء الله قوای سه گانهء کشور با هم متحد و همدل هستند و مشکلات حل خواهد شد.