عذرخواهی رامبد جوان از سیستانی ها در برنامه زنده ” بعضی ها “

عذرخواهی رامبد جوان از سیستانی ها در برنامه زنده ” بعضی ها “

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی صحرانیوز، یکشنبه ۱۴ دی ماه رامبد جوان مهمان برنامه «بعضی ها» در دقایق پایانی برنامه خاطره ای را بیان کرد که شاید اگر می دانست با واکنش تند عده ای از هموطنانش رو برو خواهد شد هرگز به زبان نمی آورد. خاطره ای را که رامبد نقل کرد حول مردی چرخید که از دیار کهن سیستان بود . اما آنچه که باعث شد بسیاری از شهروندان سیستانی در مورد صحبتهای رامبد جوان موضع بگیرند و به نوعی داستان او را توهین به قوم اصیل سیستانی تلقی کنند نحوه بیان وی بود که ظاهراً می خواست برای جذاب تر شدن داستانش گفتارش را به سیستانی نزدیک کند اما لهجه و واژگان استفاده شده توسط ایشان هیچ قرابت و سنخیتی با گویش سیستانی نداشت.

این شد که از فردای آن روز موضوع شکل تازه ای یافت، بسیاری از مردم استان خواستار عذرخواهی رسمی رامبد جوان شدند و این باعث شد مسئولین استانی و نمایندگان مجلس قضیه را به طور جدی پیگیری کنند، در همین راستا حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان، در مجلس و در تذکری خواستار بررسی این موضوع و عذرخواهی رسمی شخص رامبد جوان و مسئولین صدا و سیما شد، فرماندار ویژه زابل هم طی نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی درخواست مشابه ای نمود.
تا اینکه تنها ۴ روز پس از آن اتفاق و در شب میلاد پیامبراکرم(ص) رامبد جوان با حضور در برنامه “بعضی ها” با مجری گری علی ضیاء و با حضور محمدرضا هدایتی هنرمند سیستانی فعال در سینما و تلویزیون که به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شد از همه مردم سیستان دلجویی کرد.

این برنامه که بدلیل اتفاقات رخ داده در قسمت قبلی در شب گذشته حال و هوای کاملا سیستانی داشت، با صحبتهای محمدرضا هدایتی بازیگر توانمند سیستانی در مورد ویژگی های زابل و دلیل خشکسالی های سال های گذشته ادامه یافت و وی از گذشته و آبادی های سیستان گفت.

محمدرضا هدایتی در ادامه صحبتهای خود به رامبد جوان گفت: مردم سیستان از شخص رامبد جوان اصلا ناراحت نیستند بلکه شما سبب خیر شدید و باعث شدید خبر محرومیت مردم آن خطه به گوش مسئولین مرکز برسد.

وی ادامه داد: زابل روزی انبار غله ایران بود اما اکنون هامون خشک است، و مردم زابل در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند، امیدورام این برنامه ها گوش مسئولین را تیز کند تا توجه بیشتری به استان سیستان و بلوچستان داشته باشند.
بازیگر توانمند سینما و تلویزیون گفت: سیستان مهد تمدن است و با دو هزار و پانصد سال قدمت از نخستین تمدن های ایران محسوب میشود.