طرح مردمیاری اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار در شهر انبارالوم اجرا می شود

طرح مردمیاری اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار در شهر انبارالوم اجرا می شود

ارشد نظامی ارتش در استان گلستان در دیدار با استاندار گلستان از اجرای طرح کشوری مردمیاری اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) در شهر انبارالوم خبر داد.

به گزارش صحرانیوز به نقل از روابط عمومی لشکر ۳۰ گرگان، سرتیپ محمد غفاری گفت: این طرح برای نخستین بار به مدت سه روز از ۹ تا۱۱ آبان در شهر انبارالوم اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در این طرح، تیم درمانی ۶۰ نفره شامل پزشکان متخصص جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی، جراحی چشم، متخصص، داخلی و عفونی، متخصص رادیولوژیست، کارشناس ارشد روانشناسی و تغذیه و پرستار و بهیار به صورت شبانه روزی به مردم خذمات بهداشتی و درمانی می دهند.

ارشد نظامی آجا در استان گلستان با اشاره به اهداف اجرای این طرح، گفت: کمک به قشر محروم و خدمت رسانی خدمات بهداشتی و درمانی به قشر آسیب پذیر، بررسی امکانات و سازه های سیار کادر برای مواقع ضروری و آمادگی کادر پزشکی برای خدمات در شرایط بحرانی از جمله اهداف این طرح کشوری است که از سوی نیروی زمینی ارتش اجرا می شود.

سید مناف هاشمی، استاندار گلستان نیز در این دیدار با استقبال از این اقدام پسندیده تصریح کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با فرمانداری شهرستان آق قلا و بخشداری همه امکانات مورد نیاز در اختیار قرار هواهد گرفت.

وی افزود: هماهنگ کردیم جهت انتقال بیماران از ۲۳ روستای تحت پوشش به وسیله اتوبوس و … اقدام شود.

عبدالله حسن زاده، رئیس بیمارستان ۵۶۰ نیز با اعلام آمادگی کامل به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی، افزود: با توجه به وظایف فرعی قانونی ارتش جمهوری اسلامی و پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امید آفرینی در جامعه، نیروهای مسلح به این دستور لبیک گفتند و این اقدام در همین راستا می باشد که امیدواریم بتوانیم آن را در همه مناطق محروم اجرا کنیم.