سومین دوره مسابقات جام روستا قهرمان در استان گلستان برگزار می‌شود

سومین دوره مسابقات جام روستا قهرمان در استان گلستان برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان از آغاز مرحله شهرستانی سومین دوره مسابقات جام روستا قهرمان در استان گلستان خبر داد و گفت: این مسابقات در ۵ رشته در سطح استان برگزار می‌شود.

جام روستا قهرمان در استان گلستان برگزار می‌شود

به گزارش صحرانیوز ، بهمن طیبی  در جمع خبرنگاران درباره سومین دوره مسابقات جام روستا قهرمان اظهار داشت: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات با همکاری ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها آغاز شده و تیم‌ها در حال اجرای مسابقات هستند.

وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات در مرحله شهرستانی و معرفی تیم‌های برتر، تیم‌ها در مرحله استانی با هم به رقابت خواهند پرداخت. تیم‌های شرکت کننده در مسابقات در رشته‌های فوتبال، فوتسال، والیبال، طناب‌کشی و آمادگی جسمانی با هم به رقابت می‌پردازند.

طیبی اظهار کرد: مرحله نخست این دوره از مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد و تیم قهرمان به مرحله استانی اعزام می‌شود و مسابقات براساس قوانین جاری هیئت‌های ورزشی و فدراسیون‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری همه مسابقات برعهده هیئت‌های ورزشی شهرستانی خواهد بود که با همکاری ادارات ورزش و جوانان شهرها و بخش‌های استان و نظارت اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان تصریح کرد: تجربه برگزاری ۲ دوره گذشته نشان داد برگزاری این مسابقات با کشف استعدادها و ایجاد انگیزه بین نوجوانان و جوانان ورزشکار، ارتقا سطح فنی و دانش ورزش، حرکت به سمت ورزش همگانی و قهرمانی در سطح روستاها افزایش یافته است.

طیبی تاکید کرد: برگزاری این مسابقات برای مربیان و ورزشکاران در سطح روستاها انگیزه ایجاد می‌کند که متولیان ورزش نگاه خود را تنها به شهرها و آن‌هم تنها گرگان معطوف نکرده که این امر سبب توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در تمام سطح استان می‌شود.

وی تاکید کرد: زمانی که حداقل در سال یک‌بار چنین مسابقاتی آن‌هم در چنین سطحی در سطح روستاهای استان اجرا شود، سبب می‌شود استعدادهای درخشان ورزشی، برای بروز استعداد , خود را ملزم به حضور در شهرها ندانسته و از سوی دیگر این امر به جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به شهر کمک می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان تصریح کرد: ما بر این اعتقادیم که بسیاری از استعدادهای ورزشی در سطح روستاها نهفته است و باید کمک کنیم با برگزاری چنین مسابقاتی، این استعدادها را شناسایی و به جامعه ورزش معرفی کنیم.

طیبی گفت: از سوی دیگر برگزاری این مسابقات سبب تحرک و پویایی هیئت‌های استانی و شهرستانی می‌شود زیرا در کنار حس رقابت، خود را موظف و مکلف به تلاش و پشتکار بیشتر برای اثبات شایستگی‌های خود می‌دانند.

در همین راستا  آقای قوچاقی رئیس  اداره ورزش و جوانان بخش وشمگیر از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای تابعه خواست در امر اطلاع رسانی و برگزاری این مسابقات با این اداره همکاری نمایند.