سه کشور اوپائی انگلیس , فرانسه و آلمان پیاده نظام آمریکا هستند امام جمعه انبارالوم گفت:

سه کشور اوپائی انگلیس , فرانسه و آلمان پیاده نظام آمریکا هستند

حجت الاسلام محمد شیخی : مسئولین و مدیران کشور بدانند که تحت هر شرایطی باید تابع سخنان مقام معظم رهبری باشند و بدانند که سه کشور اوپائی انگلیس , فرانسه و آلمان پیاده نظام آمریکا هستند

به گزارش صحرانیوز ؛ خطبه های نماز جمعه این هفته  بخش وشمگیر و شهر انبارالوم ، به امامت حجت الاسلام حاج محمد شیخی ایراد گردید.

امام جمعهء انبارالوم، ضمن سفارش خود و مؤمنین نمازگزار برعایت نظم در کارها و تقوای الهی در اُمور , بر دوری از گناه و مراقبت از اعمال و رفتار و اجتناب از تجاوز از حدود الهی تأکید نمودند و افزودند: خداوند متعال در قر آن فرموده است: « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ. ای اهل ایمان، بر شما هم روزه واجب گردید چنانکه امم گذشته را فرض شده بود، و این دستور برای آن است که پاک و پرهیزکار شوید ».

ایشان اظهار داشت : روزه بگیریم تا از نعمت تقوا برخوردار شویم. روزه باعث کمال انسان می گردد. ما انسانها در ماه مبارک رمضان میهمان خدا هستیم و باید آداب میهمانی در محضر خدای متعال را بجای آوریم. یازده ماه از سال را که هر چیز مشروعی را که نفس مطالبه می کند ، برایش تهیه می کنیم. خداوند در ماه مبارک رمضان از ما می خواهد که تمرین کنیم برای مبارزه با خواهشها و درخواستهای نامشروع نفس ، از طریق خودداری و امساک در خوردن و نوشیدن روزی حلال و خوداری از ارتکاب معاصی که مبطل روزه می باشد ؛ تمرین مبارزه با نفس داشته باشیم. انسان تشنه طالب نوشیدن آب است ، انسان گرسنه خواهان خوردن غذاست ؛ ولی خداوند می خواهد ما تشنگی و گرسنگی را تحمل کنیم. انسان شاید جسم قوی داشته باشد ، ولی برای مقابله با شیطان و وسوسه های او ، نیازمند ارادهء قوی و شجاعت مقابله با هوای نفس است. روزه باعث می شود که ما بیاد گرسنگی و تشنگی روز قیامت باشیم.

حاج محمد شیخی با اشاره به بیان پیامبر اکرم (ص) در رابطه با اهمیّت روزه  که فرمودند: « … وَ صِلُوا أَرْحَامَکُمْ وَ احْفَظُوا أَلْسِنَتَکُمْ وَ غُضُّوا عَمَّا لَا یَحِلُّ الِاسْتِمَاعُ إِلَیْهِ أَسْمَاعَکُمْ … با خویشان خود ارتباط برقرار کنید، زبانهایتان و چشمهایتان را از آنچه نگاه کردنش حلال نیست حفظ کنید، و گوشهایتان را از آنچه شنیدنش جایز نیست ببندید … ». تاکید نمود : لذا با روزه گرفتن ، می توان به تقوای الهی و اخلاق اسلامی رسید.

وی همچنین در بیان روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام  گفت : امام علی (ع) فرمودند: « أیها الناس إن هذا الشهر شهر فضله الله على سائر الشهور کفضلنا أهل البیت على سائر الناس. ای مردم! همانا برتری این ماه – ماه مبارک رمضان – بر بقیهء ماه ها ، مثل برتری ما اهلبیت بر بقیهء مردم است ». لذا همانگونه که ائمهء اطهار (ع) بر سایر مخلوقات و انسانها برنری و فضیلت دارند ، ماه مبارک رمضان نیز بر سایر ما های سال برتری دارد. درهای رحمت الهی در این ماه باز می گردد. درهای آتش بر روی بندگان خدا بسته می شود ، خواندن نماز شب در این ماه ، فضیلت دیگری دارد که با سایر ماهها قابل مقایسه نسیت. توصیه می شود که مؤمنین و مؤمنات حتماً در این ماه نماز شب بخوانند و این ماه ، فرصت خوبی برای اینکار است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: « هر کس یک مرمن را در این ماه افطاری دهد ، باعث بخشیده شدن گناهانش خواهد شد ». در این ماه افطاری بدهیم ؛ زیرا هم صلهء ارحام و دیدار اقوام و همسایگان است ، و هم از ثواب ویژهء این ماه بهره مند خواهیم شد.

امام جمعهء بخش وشمگیر در ابتدای خطبه دوم ، مجدداً خود و مؤمنین نمازگزار را برعایت نظم در کارها و تقوای الهی در اُمور سفارش نمودند ؛ و افزودند: خداوند در قرآن ، بمناسبتهای مختلف فرموده است: « وَ أَقیمُوا الصَّلاهَ وَ آتُوا الزَّکاهَ. و نماز را بپای دارید و زکات را بپردازید. » ، و حتّی آن را همطراز اطاعت از پیامبر اکرم (ص) و دلیل نزول رحمت قرار داده و در ادامه فرموده است: « وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ. و از پیامبر (ص) اطاعت کنید ، شاید مورد رحمت قرار بگیرید ».

ایشان خاطرنشان کرد: زکات باعث پاکی اموال ، برکت یافتن اموال و طهارت روح و جسم خود زکات دهنده می گردد. در ماه رمضان امسال ، خداوند دو موهبت نصیب مؤمنان نموده است. یکی روزه داری ، و دیگری پرداخت زکات. زیرا امسال ماه مبارک رمضان ، با برداشت غلات  گندم و جو مصادف شده است. هر چه در این دنیا کاشته ایم ، در آخرت درو و برداشت خواهیم کرد.

حجت الاسلام محمد شیخی در ادامهء سخنان خویش ، در خطبهء دوم ، با اشاره به بدعهدی آمریکا و خروج این کشور از توافنامهء برجام ، اظهار داشت: آمریکا به روابط و عرف دیپلماتیک پایبند نیست و همه چیز را زیر پا می گذارد. رئیس جمهور نادان این کشور ، با رفتار و گفتار خود ثابت نمود که با این اقدام خویش از تمامی دشمنان ایران پشتیبانی نمود. این کشور در شرایطی که مظلومان فلسطینی به خاک و خون کشیده می شوند ، با انتقال سفارت خود به بیت المقدس ، از جنایات رژیم غاصب اسرائیل پشتیبانی نمود. البته از این کشور ، این اقدامات بعید نیست ؛ ولی متاسفانه سران بعضی کشورهای عربی در نهان و اشکار از این اقدام آمریکا پشتیبانی نمودند و باعث شرمساری خودشان شدند.

امام جمعه انبارالوم به مسئولین و مدیران کشور توصیه نمود:  که تحت هر شرایطی باید تابع سخنان مقام معظم رهبری باشند و بدانند که سه کشور اوپائی انگلیس و فرانسه و آلمان پیاده نظام آمریکا هستند و با خروج آمریکا از برجام ، این سه کشور ادعاها و خواسته های آمریکا در مورد توان موشکی و قدرت منطقه ای ایران را مطرح نموده اند.