سهم حق‌آبه وشمگیر را آزاد کنید! نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس:

سهم حق‌آبه وشمگیر را آزاد کنید!

نبی هزارجریبی : باید سهم حق آبه وشمگیر را آزاد کنند تا امسال از بحران آب عبور کنیم.

به گزارش صحرانیوز ، نبی هزارجریبی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، اظهار کرد: جنگ آب بین استان ها آغاز شده و اکنون به شهرها رسیده است این جنگ بین گرگان و علی آبادکتول شروع شده و زنگ خطر به صدا در آمده است.

وی تصریح کرد: منابع مورد نیاز آب باید تامین شود تا جنگهای قبیله ای در استان گلستان نداشته باشیم چرا که بحران آب جدی است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: در منطقه وشمگیر سد احداث شد این سد برای آبیاری ۲۰هزارهکتار زمین و رونق طلای سفید «پنبه» است و اکنون ۲هزارهکتار زمین در این منطقه آماده کشت پنبه شده است.

هزارجریبی ادامه داد: اگر بتوانیم از ذخایر سد گلستان و بوستان چند متر مکعب آب برداریم می توانیم کارها را پیش ببریم ۲۳ میلیون متر مکعب آب در این دو سد دپو شده که می توان در آنجا به کشت شالی اقدام کرد چندین هکتار زمین در این منطقه بلا استفاده مانده است که مسوولان باید به مردم حاشیه مرز و محروم توجه کنند.

وی گفت: باید سهم حق آبه وشمگیر را آزاد کنند تا امسال از بحران آب عبور کنیم برای جلوگیری از خطر ریزگردها ۲۰۰ هکتار از اراضی مرزی گیاهان مرتعی کاشته شده است اگر به این مهم توجه نکنیم گلستان در چند سال آینده مانند خوزستان خواهد شد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: فقط سرسبزی گلستان را نبینید اکثر این استان منطقه کویری دارد بنده ۱۶ اردیبهشت نطق تندی در مجلس ایراد خواهم کرد چرا باید استان گلستان که در انتخابات همیشه جزو استان های اول است اما در تزریق منابع باید در ردیف آخر قرار بگیرد.

هزارجریبی با تاکید بر اینکه اقدامات عملی راهگشای مشکلات استان گلستان است، افزود: از این جلسه باید اقدام اجرایی درآید و فقط در کاغذ ثبت نشود.