سرانه مصرف آب هر گلستانی ۲۱۰ لیتر در شبانه‌روز/انبارالوم کم مصرف ترین شهر استان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان خبر داد:

سرانه مصرف آب هر گلستانی ۲۱۰ لیتر در شبانه‌روز/انبارالوم کم مصرف ترین شهر استان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان، متوسط سرانه مصرف آب در استان را حدود ۲۱۰ لیتر در شبانه‌روز اعلام کرد و گفت: این میزان ۶ درصد از میانگین مصرف کشوری بیشتر است.

به گزارش صحرانیوز ، مهندس «محمدهادی رحمتی» اظهار کرد: شهروندان گرگانی پرمصرف‌ترین مشترکین تحت پوشش آبفا گلستان هستند.

وی با بیان این‌که متوسط سرانه مصرف آب هر شهروند گرگانی ۲۳۰ لیتر در شبانه‌روز است، افزود: در شهر گرگان ۷۱ هزار و ۴۸۰ مشترک وجود دارد که به طور متوسط در هر شبانه‌روز بیش از ۲۳ میلیون و ۸۵۳  هزار مترمکعب آب مصرف می‌کنند.

رحمتی با اشاره به کم‌مصرف‌ترین شهرهای استان، تصریح کرد: شهرهای انبارالوم و آق‌قلا به ترتیب کم‌مصرف‌ترین شهرهای استان هستند.

وی با بیان این‌که ۲۷۳ هزار و۲۱۳ فقره مشترک تحت پوشش آب و فاضلاب گلستان هستند، گفت: مشترکین مسکونی با ۵۳ میلیون و ۲۹۱ هزار مترمکعب مصرف آب بیشترین میزان مصرف را در میان مشترکین آبفا گلستان به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان یادآور شد: مشکل کم‌آبی در کشور مسأله‌ای فراگیر است و اصلاح الگوی مصرف نیاز به عزم ملی دارد. حساس‌سازی اقشار مختلف جامعه نسبت به اهمیت و محدودیت‌های منابع آبی می‌تواند در کاهش هدررفت آب موثر باشد.