دشمن با گرانی می‎خواهد مردم را نسبت به نظام بدبین کند امام جمعه موقت گرگان مطرح کرد

دشمن با گرانی می‎خواهد مردم را نسبت به نظام بدبین کند

امام جمعه موقت گرگان گفت: دشمنان یک روز بیکاری و یک روز تعطیلی بازار را تبلیغ می‌کنند تا مردم را به صحنه بکشانند و پس از آن عوامل خود را می‌فرستند تا شعارهای مطالبه مردم را به شعارهای ضد نظام تبدیل کنند.

 به گزارش صحرانیوز ، حجت‌الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان گرگان اظهار کرد:  در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷  امام خمینی(ره) وارد ایران شدند  پس از ۱۰ روز انقلاب اسلامی ما به ثمر رسید، ما وظیفه داریم از آرمان‌های معمار کبیر انقلاب صیانت کنیم و  پاسدار این مرز و بوم  باشیم.

وی تصریح کرد: برای تدام این نظام و اسلام هزاران شهید تقدیم کردیم و برای درک فهم آن باید خود را به جای خانواده‎های  شهدا بگذاریم تا بتوانیم کسانی را که عزیزان خود را در دفاع از وطن و انقلاب از دست دادند را درک کنیم.

امام جمعه موقت گرگان با گرامیداشت هفته ناجا گفت: خدمات نیروی انتظامی بر کسی پوشیده نیست، نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس، درمبارزه با سوداگران مرگ، مبارزه با هنجارشکنان و مزاحمت‎ها پرتلاش بوده و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

لیوانی یادآور شد: دشمنان یک روز بیکاری و یک روز تعطیلی بازاررا تبلیغ می‌کنند تا مردم را به صحنه بکشانند و پس از آن عوامل خود را می‌فرستند تا شعارهای مطالبه مردم را به شعارهای ضد نظام تبدیل کنند.

وی ادامه داد: پس از آشوب و این شعارها مردم متوجه می‌شوند که این دسیسه دشمنان انقلاب است و دشمنان همزمان فشارهای اقتصادی را به ما تحمل می‌کنند و رسانه خود را برای  تشویق مردم برای خرید دلار و سکه بسیج می‌کنند تا بحران را در کشور ایجاد کنند و با گرانی مردم را نسبت به مسؤولان، نظام و رهبری بدبین کنند.

امام جمعه موقت گرگان گفت: این در حالی است که دولتمردان ما شب و روز در حال تلاش هستند تا بتوانند برای مردم رفاه ایجاد کنند.

لیوانی یادآور شد: آنهایی که با سوءاستفاده به‎دنبال ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی هستند و دل خانواده شهدا و رزمندگان را جریحه‌دار می‌کنند به خود بیایند.

وی گفت: نباید گوش به حرف دشمنان انقلاب بسپاریم آنها نظام مقدس جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و به‎دنبال این هستند که حکومت ما  را ساقط کنند.

امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد: ما نباید گوش ما به فرمان دشمنان باشد ولی باید برای حال برخی تاسف خورد که به‎جای اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری  به حرف رسانه‌های خارجی گوش می‌دهند.

لیوانی تاکید کرد: اگر مثل گذشته  مردم به مراکز خرید مراجعه کنند همه چیز در کشور وجود دارد و قیمت‌ها نیز متعادل‌تر می‌شود اما در حال حاضر وقتی فروشنده می‌بیند که تقاضا با قیمت بالا وجود دارد اجناس خود را گرانتر می‌فروشد.

وی یادآور شد: مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند تا مملکت به نحو احسن مدیریت شود و مردم نیز باید آرامش خود را حفظ کنند.

امام جمعه موقت گرگان افزود: همه چیز در این مملکت وجود دارد، آن چیزی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد تولید می‌شود و آن چیزی که نیاز است از خارج وارد کشور می‌شود وارد خواهد شد و مردم نگرانی نداشته باشند.

لیوانی در بخش دیگر از سخنانش ضمن تسلیت شهادت امام سجاد(ع) متذکر شد: پیام مظلومیت امام حسین(ع) توسط امام سجاد(ع) انتشار یافت و با مطالعه منویات امام سجاد(ع) به نقش اساسی ایشان در این پیام‎رسانی پی خواهیم برد، گرچه حضرت زینب (س) نیز این نقش را ایفا کرده بود.

وی به اسراف در جامعه اشاره کرد و گفت: برخی بانوان در یک مهمانی انواع مختلف پذیرایی را در نظر می‎گیرند و وقتی مهمان‎ها می‎روند میزان زیاد غذا اضافه می‎ماند که این اسراف است.

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه خداوند به اسراف‎گران عنایت و توجه نمی‎کند، افزود: در شرایط سخت شاهد بودیم که برخی افراد میزان زیادی خرید می‎کردند، به گونه‎ای که برخی اجناس در کشور کم می‎شود.

لیوانی تاکید کرد: زمانی قرعه‎کشی می‎گذاشتند که بیایید بخرید و ببرید اما متأسفانه امروز می‎بینیم برخی مردم به این بهانه‎ که قحطی می‎آید، میزان زیادی خرید می‎کنند.

وی تصریح کرد: دشمن با شائبه‎سازی که همه چیز می‎خواهد گران شود درصدد است همه به سمت فروشگاه‎ها هجوم بیاورند تا اجناس گران‎تر شود و شرایط برای زندگی سخت‎تر شود.