در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید

در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید

با حضور حجت الاسلام حاج محمد شیخی ، امام جمعه محترم بخش وشمگیر و شهر انبارالوم ، همایش خیّرین حوزه علمیه حضرت صدیقه طاهره (س) در مورخه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ برکزار گردید.

به گزارش صحرانیوز ؛ در این همایش , حجت الاسلام حاج محمد شیخی ، طی سخنانی با تأکید بر جایگاه والای کمک به علم آموزی در اسلام اظهار داشتند: خداوند متعال در قرآن فرموده است: « وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوى . وَلا تَعاوَنوا عَلَى الإِثمِ وَالعُدوانِ. و (همواره) در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید! و (هرگز) در راه گناه و تعدّی همکاری ننمایید ».

امام جمعه انبارالوم افزور: در جامعه ، مردم دو گروه هستند. گروهی تمام تلاش خود را متوجه زندکی سخصی خودشان نموده اند و کاری به سایر مسائل ندارند و سرشان توی زندگی خودشان است و خیلی بفکر مسائل اجتماعی نیستند. دستهء دوم کسانی هستند که در کنار زندگی خودشان دغدغه دین و تقویت دین و مذهب دارند ، که البته تعداد این افراد خیلی کم است. خداوند مؤمنین را دعوت به مشارکت در کارهای خوب و در بِرّ و تقوی و رشد جامعه نموده و باید در انجام کارهای خیر اقدام نمایند و همکاری و تعامل و تعاون داشته باشند.

محمد شیخی با اشاره به فرموده پیامبر اکرم (ص) : « چیزی عمر را زیاد نمی‌کند ؛ مگر بِرّ و نیکوکاری ». گفت : آثار نیکوکاری در رشد اجتماعی خود افراد و فرزندانشان بصورت امور خیریه سریع آشکار می گردد و سریعترین عقاب برای ظلم به دیگران اثر بد خودش را نشان خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد : این مسائل مؤمنان را تشویق می‌کند که در صدد انجام کار نیک باشند. الحمدلله با تلاش و کمک خیرین و ابرار این شهر ، شاهد شروع بکار مدرسه علمیه حضرت صدیقه طاهره (س) در سال ۱۳۹۲ بودیم و در سال ۱۳۹۱ نیز حوزه علمیه امان صادق (ع) شروع بکار نمود.

امام جمعه انبارالوم  با تمجید از خیرین گفت : امسال پنجمین سال تاسیس حوزه علمیه حضرت صدیقه طاهره است و ان شاء الله ، امسال طلاب این مدرسه سطح دو را خواهند گذراند ؛ که خدا را شاکر هستیم. جا دارد که از همهء شما عزیزان که نمایندهء بخشی از خیّرین بخش وشمگیر و شهر انبارالوم هستید و همکاران بزرگوار و سایر عزیزان حاضر در جلسه تشکر شود.