درخواست برخی از افراد که خواهان مذاکره با آمریکا هستند، نشان داده است که دلسوز انقلاب و نظام نیستند

درخواست برخی از افراد که خواهان مذاکره با آمریکا هستند، نشان داده است که دلسوز انقلاب و نظام نیستند

حضرت آیت الله سید کاظم نور مفیدی امام جمعه گرگان با اشاره به نامه‌ای که توسط یک عده افراد در داخل و خارج از کشور تهیه ‌شده و پیشنهاد مذاکرات با رئیس‌ جمهور آمریکا را دارند، گفت: امضاء کنندگان این نامه درک درستی از شرایط ندارند.

به گزارش صحرانیوز ؛ نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ترامپ هر وقت منافعش اجازه دهد بدون شک تعهدات را زیرپا گذاشته و برایش هیچ چیز و هیچ کس مهم نیست.

آیت الله نورمفیدی افزود: اگر مبنا بر مذاکره باشد، ما پای مذاکره در برجام نشستیم و بزرگان دنیا همه بودند، اما به گفته مجامع بین‌المللی ما به تعهدات خود در قبال برجام عمل کردیم، اما آمریکا از برجام خارج شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: افرادی که دل سوخته ایران هستند، با شنیدن چنین حرف‌هایی متاثر می‌شوند و حتی دوستان خودشان هم این حرف‌ها را محکوم می‌کنند.

* مردم ، دولت و اصناف در برابر فشار ها وتحریمها ایستادگی کنند

آیت الله نورمفیدی به روز اصناف و بازاریان اشاره کرد و گفت: امروز کشور با توجه به تحریم‌های اقتصادی آمریکا که از جنگ نظامی بدتر است در شرایط سختی قرار دارد که نیاز است همه گروه‌ها اعم از مردم، دولت و بازاریان و اصناف در برای مقابله با این فشارها و تحریم‌ها در کنار هم باشند.

امام جمعه گرگان افزود: شرایط جنگ نظامی در منطقه وجود ندارد و دشمن می‌خواهد گلوی ایران را فشار دهد تا مردم در شرایط سخت تحریم، آستانه صبر و تحملشان به پایان برسد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در این شرایط برخی با خریدهای بزرگ، اهتکار و مسائل دیگر، اوضاع بازار را به هم می‌ریزند و در واقع در حال ریختن آب به آسیاب دشمن و کمک به چرخیدن سریع این آسیاب می‌کنند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: از سوی دیگر تصمیم‌گیران کشور باید در یک شرایط متعادل ضروریات مردم از اقشار کم درآمد و متوسط را در اختیارشان قرار دهند تا گرانی تحمیلی دشمن کمر این اقشار را نشکند و اصناف و بازاریان نیز وظیفه دارند بازار را به صورت عادی مدیریت و جلوی گرانی را بگیرند، زیرا تصمیم یک ملت نشانه رشد آن و شاید هم ممکن است نشانه عقب ماندگی باشد.

* ما در کشور شاهد بحران آب هستیم

آیت الله نورمفیدی به مساله بحران آب به عنوان جنگ دوم و بحران ۱۰ سال آینده در کشور اشاره کرد و گفت: هر چند استان ما یک استان کشاورزی است، اما بحران آب داریم که نیاز است در مصرف تقوا و خودنگهداری داشته باشیم.

امام جمعه گرگان افزود: مردم به خصوص زنان، باید در مصارفی از قبیل کشاورزی، مصارف خانگی و صنعتی خودشان به رشد و فرهنگ مصرف آب برسند، زیرا با زور و فشار نمی شود این مساله را کنترل کرد.

آیت الله نورمفیدی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، تصریح کرد: مردم از دستگاه قضا انتظار دارند که با ورود به آنجا احساس آرامش، احقاق حق و ابطال باطل کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به میزان ورودی ۴۰۰ هزار پرونده به دستگاه قضا در گلستان و ۱۵ میلیون در کشور، اظهار داشت: با این آمار باید در یک کشور اسلامی، اشک ریخت و این پرونده‌ها نشان می‌دهد که تحمل مردم کم شده و اعتمادها کم شده و رسیدگی به این پرونده‌ها بسیار سخت است که به خوبی در کوتاه‌ترین زمان توسط قضات در حال انجام است.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به حمله نیروهای امارات و عربستان به بندر الحدیده در یمن به عنوان تنها راه ارتباطی انصارالله به خارج، گفت: با حمله به این منطقه مردم یمن در شرایط بسیار سختی قرار گرفته‌اند و متاسفانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به آنان نیز در این فشارها به حمله‌کنندگان کمک می‌کنند.