خبرهای خوش اقتصادی از زبان استاندار در دیدار با فعالان اقتصادی

خبرهای خوش اقتصادی از زبان استاندار

در گفتگوی استاندار با فعالان اقتصادی، از ارائه تهسیلات تولید و رفع موانع اخذ مجوز تا جذب سرمایه و دو برابر شدن ایجاد اشتغال صحبت شد.

به گزارش صحرانیوز ، استاندار گلستان با تاکید بر نقش سرمایه گذاران استان در توسعه، اظهار کرد: مشکلات استان با همکاری فعالان اقتصادی قابل حل است.

دکتر سید مناف هاشمی در دیدار با فعالان اقتصادی استان، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و هفته درختکاری، گفت: ما معتقدیم که فعال شدن سرمایه گذاران موجب رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم می شود.

وی افزود: با وجود همه چالش هایی که امروز در عرصه اقتصاد کشور وجود دارد اما نباید فراموش کنیم که ۶ سال پیش رشد اقتصادی کشور منفی ۷ بود و امروز علی رغم پیش بینی مثبت ۵ ، این رشد به مثبت ۶ رسیده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه بزرگترین افتخار ما تغییر نگرش نسبت به تولید است گفت: ما امروز منتظر حضور سرمایه گذاران در استان هستیم چرا که دستگاه های صدور مجوز پای کار آمده اند و موانعی که تا صدور نهایی مجوز وجود داشت رفع شده است.

دکتر هاشمی با اشاره به رتبه ششم گلستان در ارائه تسهیلات رونق تولید، گفت: با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک ها جز استان های برتر کشور در ارائه تسهیلات رونق تولید هستیم که این نشانه تغییر رویکرد ها میباشد.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش مدیران و دیدار آنان با سرمایه گذاران و شنیدن مشکلات آنها، خاطر نشان کرد: استان گلستان پتانسل های فراوانی جهت حضور سرمایه گذاران دارد و امروز سرمایه گذاران قدم در جایی می گذارند که شرایط فراهم باشد .

هاشمی با بیان اینکه امروز پروسه صدور مجور در حوزه صنعت استان به ۶ روز رسیده است افزود: تلاش میکنیم این زمان به کوتاهترین حالت ممکن برسد همانگونه که در بسیاری از کشورهای پیشرفته صدور مجوز نهایی یک روزه انجام میشود.

استاندار گلستان خطاب به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی گفت: تلاش ما حل مشکلات و رفع موانع سرمایه گذاری است و از همه ابزارها برای حل این مشکلات استفاده میکنیم.

وی با اشاره به اجرایی شدن تعهد استان برای ایجاد  ۱۹هزار و ۴۰۰ شغل در سال ۹۶، اظهار کرد: باید این رقم را در سال آینده ۲ برابر کنیم.خبرهای خوش اقتصادی از زبان استاندار

دکتر هاشمی با بیان اینکه ما از بخش خصوصی می خواهیم خطوط تولید خود را افزایش دهند گفت: با تولید محصولات زمینه صادرات آن به خارج از کشور را فراهم کنیم.

وی با اشاره به رقم ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات استان از طریق ترکمنستان، گفت: این میزان مبادلات تجاری در شأن گلستان نیست و باید تلاش کنیم این رقم را به یک میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما توسعه استان است، گفت: اگر مدیری در مسیر صدور مجوزها سنگ اندازی کرد یا در مسائل مالی و بانکی مشکلی ایجاد شد، حتما به ما گزارش دهید.

وی خطاب به فعالان اقتصادی حاضر در جلسه ، از آنها خواست: اگر در جاهای دیگر کشور، سرمایه گذارانی میشناسند گلستان را به آنها معرفی کنند.